מתמודד חרדי בריאליטי "דה פור" סירב להקשיב לשירת נשים

הזמר, אברהם שבת, שם אוזניות כשהן שרו ולא הסתכל גם על השופטות דיקלה ומרינה מקסימיליאן. מוקי היה השופט היחיד שמחה על התנהגותו של הזמר

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שופטי "דה פור". רק מוקי מחה בהפגנתיות
איתי שטרן
איתי שטרן

מתמודד חרדי בתוכנית הריאליטי המוזיקלי "דה פור" סירב להקשיב לשירת נשים ובשל כך שם אוזניות על אוזניו עד שהזמרות יסיימו את הביצוע. התוכנית שבה השתתף הזמר, אברהם שבת, תשודר בשבת הקרובה ברשת 13. שבת סירב להביט בעיניהן של השופטות בתחרות, דיקלה ומרינה מקסימיליאן, שהחמיאו לו על הביצוע ואף העבירו אותו לשלב הבא.

מוקי, שישב לצדן של דיקלה ומקסימיליאן, היה היחיד שקם בהפגנתיות. הוא אמר לשבת כי המעשה שעשה אינו ראוי והוסיף כי הוא עצמו נצר למשפחת רבנים שקיבל חינוך אוהב לתרבות היהודית. "כמו שאנחנו מכבדים ולא נוסעים בשבת במאה שערים כך אתה צריך לכבד אותנו, אותן, את המקום אליו הגעת — במת 'דה פור' ערוץ 2! — על הבמה הזו נשים שרות את אמנותן וכולם כולל כולם מקשיבים להן", אמר מוקי. מנחת התוכנית, אסתר ראדה, לא התערבה. בסוף האודישן אמרה למוקי "תודה לך שאתה שומר עלינו".

אין זו הפעם הראשונה שבה מתמודדים חרדים מסרבים להאזין לשירת נשים בתוכנית ריאליטי. בעבר הופיעו האחים גת, שני גברים חרדים מבית שמש בתוכנית "הכוכב הבא", שם זכו להצלחה מרשימה ואף הגיעו לגמר. האחים הצהירו כמה פעמים כי אינם יכולים להאזין לשירת נשים וכשזו מתבצעת הם נאלצים לצאת מהאולפן. עם זאת, האחים גת כן הסתכלו על שולחן השופטים שכלל בזמנו את הזמרת ריטה. 

רונית ארבל, אשת יחסי הציבור של מוקי ושל זמרים נוספים, כתבה היום (רביעי) בפייסבוק פוסט זועם על האודישן של הזמר אברהם שבת. היא ציינה כי "ודיקלה? ומרינה? מה הן עשו לזה שלא מסתכל להן בעינים כשהן מדברות אליו ושם אוזניות שהן שרות — ובכן לא רק שהן לא סירבו לשפוט אותו, ולא התקוממו על התנהגותו,הן עשו בדיוק את ההיפך.. הן הרימו לו, הן שבחו אותו, הן הבינו אותו, הן קיבלו את התנהגותו ובסוף הן העלו אותו לנבחרת הגמר. ואני שואלת אתכן — מה השלב הבא? נשב באוטובוס מאחורנית? אולי אוטובוסים נפרדים? תחנות רדיו/טלוויזיה נפרדות ? כניסות נפרדות? בתי קפה, חנויות, מסעדות לנשים בלבד? כאשה וכאמא לשתי בנות התביישתי לראות אתכן מתבזות, מתבוססות במיץ של עצמכן".

מרשת 13 נמסר בתגובה: "לתוכנית 'דה פור' הגיע מתמודד חרדי, בשל דעותיו ואמונתו הוא נמנע מהאזנה לשירת נשים. האודישן שלו עורר דיון סוער בקרב שופטי 'דה פור' ואנחנו מזמינים אתכם לצפות בתוכנית".

מטדי הפקות המייצגים את מארינה מקסימיליאן נמסר בתגובה: "מעניין לקרוא טקסט כל כך לא סובלני שקורא לסובלנות כלפי נשים. סובלנות היא ערך עליון וגורף. גם דרך ארץ, לשון יפה וכבוד הדדי לא מזיקים. אילו הטקסט לא היה מגיע מרונית ארבל שמנהלת את מוקי ונועד להאדיר אותו היה אפשר להתייחס לזה שלא באופן ציני. מאחלים יום נפלא ומואר לכולנו".

נידר עוז, המייצגת את דיקלה, מסרה בתגובה: "דיקלה היא אשה שיודעת לקבל ולהכיל כל אדם באשר הוא. בניגוד למוקי, דיקלה לא תלבין את פניו של מתמודד כזה או אחר בפומבי - כי דרך ארץ קודמת לכל ובטח לרייטינג. ובכלל, בתקופה של חברה מפולגת בעלת עצבים חשופים, יפה היה אם כולם היו משכילים לצאת מהקיבעון ולפתוח את הראש לכך שיש המון סוגי אנשים בעולם ולכולנו יש מקום אחד ליד השני, ולא אחד במקום השני". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ