בכירי המוזיקאים בבריטניה: "הברקזיט מהווה איום משמעותי על התעשייה"

אנני לנוקס, בילי בראג, ריטה אורה ודיימון אלברן בין האמנים שמזהירים מהשלכות היציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי. הערב תתקיים הצבעת אי אמון בראשת הממשלה תרזה מיי

גרדיאן והארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנני לנוקס, דיימון אלברן וריטה אורה. "כלא תרבותי שבנינו בעצמנו"
גרדיאן והארץ

מוזיקאים ובכירים בתעשיית המוזיקה הבריטית, בהם אנני לנוקס, פלומה פיית', המתופף של "פינק פלויד" ניק מייסון ובילי בראג, חתמו על מכתב פתוח הקורא למציאת אלטרנטיבה לברקזיט. במכתב מזהירים האמנים כי "הברקזיט מהווה איום משמעותי על תעשיית המוזיקה בבריטניה".

"אנחנו, החתומים על מכתב זה, מייצגים אמנים, מפיקים, מנהלים, עסקים ובמות מכל רחבי תעשיית המוזיקה בבריטניה", נכתב. "ואנחנו כותבים כדי לבטא את החששות העמוקים שלנו מהברקזיט והכיוון של ההסכם הנוכחי ליציאת בריטניה מהאיחוד האירופי". במכתב נטען כי עזיבת השוק האירופי עלולה "לפגוע בחופש המסחר, התיירות והיכולת לקדם את אמנינו ואת יצירותינו". החותמים העלו חששות בנוגע לגישה לשוקים זרים והתרופפות הרגולציה בכל הנוגע לזכויות יוצרים.

עוד חתמו על המכתב: כריסי הינד, ג'יימי קולום, איגוד המוזיקאים העצמאיים (AIM), והלייבל האינדי Beggars Group, לצד שלל מנהלי פסטיבל והופעות וחברות לניהול אמנים. "זה חיוני למצוא דרך לצאת מהבלגן הזה", סיכמו החותמים. "ולכן אנחנו קוראים לבחון אפשרות אלטרנטיבית להמשיך ולהחזיק בהשפעה ובחופש המסחר הנוכחיים שלנו".

זו הפעם השנייה שמכתב כזה מתפרסם. על מכתב דומה חתמו באוקטובר מוזיקאים כמו סולן להקת "בלייר" ו"הגורילז" דיימון אלברן, ריטה אורה וג'וני מאר. האמנים כתבו אז כי בהחלטתה לעזוב את האיחוד האירופי, בריטניה "מכניסה אותנו לכלא תרבותי שבנינו בעצמנו". עוד הביעו החותמים חשש מהפסדים גדולים בתעשיית המוזיקה כתוצאה מנפילת ערך הליש"ט.

בספטמבר אמר ראש איגוד תעשיית המוזיקה בבריטניה (BPI), ג'ף טיילור, כי "הביורוקרטיה עלולה להקשות על אמנים בריטים לקדם את אלבומיהם ברחבי האיחוד האירופי אם לא נחתום על הסכם ראוי". הוא הביע את חששותיו מעיכובים בייצור, הגבלות במסעות הופעות, ו"היחלשות של ההגנה על זכויות יוצרים".

הערב (רביעי) תתקיים בפרלמנט הבריטי הצבעת אי אמון בראשת הממשלה תרזה מיי, בעקבות הקושי שלה להשיג הסכם ליציאת בריטניה מהאיחוד האירופי שמשביע את רצון חברי המפלגה השמרנית, והחלטתה לדחות השבוע את ההצבעה על ההסכם. תאריך היעד של הברקזיט הוא 29 במארס - בעוד פחות מארבעה חודשים. מיי דחתה את ההצבעה על ההסכם שבה היתה צפויה להפסיד, לאחר שהוזהרה כי תבוסה עשויה להביא לפירוק ממשלתה. החלטה זו הוסיפה כאוס לתהליך שכבר עתה מתואר כאחד המשברים החמורים ביותר שמהם סבלה בריטניה. כמו כן, החלטתה של מיי קירבה את בריטניה ליציאה מהאיחוד האירופי ללא הסכם - צעד שכל הצדדים המעורבים במגעים מסכימים כי יגרום להשפעות כלכליות שליליות.

לקריאת המכתב המלא

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ