מונולוג זועם של קארדי בי הפך להמנון החדש של המאבק בטראמפ

הראפרית עם הפה המלוכלך הרעידה את הרשתות החברתיות בסרטון שבו התרעמה על השבתת הממשל. גם סנופ דוג, ברברה סטרייסנד, שר ובט מידלר הצטרפו לחגיגה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קארדי בי. פה מלוכלך ולב מזהב
קארדי בי. פה מלוכלך ולב מזהבצילום: צילום מסך מחשבון האינסטגרם של קארדי בי

כבר כמעט חודש ש-800 אלף עובדי הממשל בארה"ב לא מקבלים משכורת על עבודתם בשל ההשבתה שיזם דונלד טראמפ, במחאה על סירובו לחתום על תקציב שלא הקצבה לבניית החומה בגבולה ארה"ב ומקסיקו. לאחרונה התגייסו לטובת אותם עובדים ראפרים ומוזיקאים כמו קארדי בי, סנופ דוג וברברה סטרייסנד. 

קארדי בי הרעידה את האינסטגרם ביום רביעי כשהעלתה סרטון זועם על השבתת הממשל בארה"ב. "היוש, רק רציתי להזכיר לכם, בגלל שעברו קצת יותר משלושה שבועות", אמרה קארדי. "טראמפ נותן עכשיו הוראה לעובדים פדרליים לחזור לעבודה בלי לקבל משכורת. עכשיו, אני לא רוצה לשמוע מכל המאדרפאקרס על זה ש'הו, אבל אובמה השבית את הממשל ל-17 ימים. כן, ביצ'! בשביל ביטוח בריאות! בשביל שסבתא שלכם תוכל לבדוק את לחץ הדם שלה, ואתן הביצ'ז תוכלו לבדוק את הכוס שלכן אצל הגניקולוג בלי פאקינג בעיה!". בהמשך היא קוראת ל-40 מיליון עוקביה לקחת את הדברים ברצינות וציינה כי "המדינה שלנו בגיהנום כרגע... ביצ', גם אני מפחדת. זה דפוק לגמרי ואני מרגישה ממש רע עבור כל האנשים שצריכים לבוא לפאקינג עבודה ולא לקבל פאקינג משכורת".

הסרטון פגע בנקודה רגישה וצבר יותר מ-15.5 מיליון צפיות. השחקן ג'ורג' טאקי צייץ כי היא צריכה לשאת את נאום מצב האומה במקום טראמפ. יצרני הממים, האחים גרגורי, ערכו רמיקס למונולוג הזועם שלה בסגנון השיר .

נציג הוואי בסנאט, בריאן שץ, צייץ כי הוא מתלבט אם לשתף את הסרטון האמוציונלי והרווי בשפה גסה, ונציג קונטיקט כריס מרפי ענה לו: "אומ"ג, היה לי את אותו ויכוח בדיוק עם עצמי לפני 30 דקות!"

בהפגנת הנשים נגד טראמפ שהתקיימה בשבת, הניפו כמה מהמפגינות שלטים בהשראתה של הראפרית עם הפה המלוכלך, כמו: "מה שקארדי אמרה", "ביצ', גם אני מפחדת" ו"קארדי בי לנשיאות".

כשמגישת "פוקס ניוז", טומי להרן, צייצה: "נראה שקארדי בי היא המוח הפוליטי הגאוני האחרון שתומך בדמוקרטים. הא! תמשיכו ככה, חברים!", קארדי לא נשארה חייבת וענתה לה: "עזבי אותי בשקט, אני אגרור אותך כמו כלב" (I will dog walk you).

וקארדי לא לבד. גם סנופ דוג העלה סרטון לאינסטגרם במחאה על השבתת הממשל. הוא קרא לעובדי ממשל שטרם קיבלו משכורת שלא להצביע לטראמפ ב-2020, והוסיף "אם תצביעו עבורו – אתם מאדרפאקרים מטומטמים. לא משלמים לכם ונוהגים בכם בצורה לא הוגנת... אל תצביעו לו. בבקשה. הוא שם פס... לא אכפת לו מכם, והוא לא שם זין עלינו, אז שיזדיין. חתיכת חרא". בשבוע שעבר הוא גם העלה סרטון של חבר, עובד פדרלי, שסיפר שלא קיבל משכורת כבר שלושה שבועות והראה ל-28 מיליון עוקביו של סנופ את המקרר הריק שלו.

גם שר הצטרפה לחגיגה, וצייצה שהמשבר ההומינטרי שטראמפ מדבר עליו הוא זה "שהוא חוטף תינוקות מזרועות אמהותיהם" והוסיפה כי "אין לו לב".

בט מידלר צייצה כי טראמפ "מחזיק בשבי אומה שלמה כדי לקבל תשומת לב".

ואפילו ברברה סטרייסנד לא התאפקה וצייצה שטראמפ מתנהג כמו "ילד מפונק" ולא כמו נשיא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ