מתי כספי סובל ממחלה הגורמת לו להתחרשות ואובדן הראייה

המוזיקאי בן ה-69 חשף כי הוא סובל ממחלה אוטואימונית. "הייתי במצבים של מחשבות אובדניות", אמר ומחה על כך שהביטוח הלאומי מתעכב בטיפול בו. ביטוח לאומי: "משך זמן הטיפול היה סביר"

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כספי
כספיצילום: îåèé îéìøåã

המוזיקאי מתי כספי, בן 69, חשף הערב (רביעי) כי הוא סובל ממחלה אוטואימונית בעקבותיה הוא איבד את ראייתו בעין אחת וכן הולך ומתחרש, כך פורסם לראשונה בחדשות 13. לדבריו, הוא פנה לביטוח לאומי אך הטיפול בעניינו מתעכב. כמו כן, בכוונתו לערער על אחוזי הנכות שאושרו לו. 

"זו היתה בשורת איוב אחרי שאחי נפטר גם הוא ממחלה אוטואימונית", סיפר כספי בראיון, "לקח לי זמן להישבר בסופו של דבר ולספר לאישתי והבנות. אני חושב שאדם אחר כבר היה מתאבד. היו זמנים שהייתי מקנא בכלב כי נותנים לו אוכל ודואגים לו כל הזמן והוא לא דואג, כל כך רציתי להיות כמו כלב בעצם. הייתי במצבים של מחשבות אובדניות. האהבה של משפחתי עצרה אותי".

כספי, שממשיך להופיע ובימים אלו אף רץ במופע משותף עם שלום חנוך, סיפר כי פנה לביטוח לאומי לעזרה כספית וביקש שיכירו בו כנכה. "אני רוצה מנוחה מכל הדבר הזה, אני רוצה לעבוד ולהגיע למצב שאני יכול לסרב להצעת הופעה, היום אני לא יכול". לדבריו, ביטוח לאומי לא אישרו לו מספיק אחוזי נכות ועל כן החליט לערער. "התחושה היא שזה בכוונה, גיסי התחיל אחריי וסיים לפניי את ועדות הערעורים כי הוא לא מוכר", אמר. 

מביטוח לאומי נמסר בתגובה: "אנו מצרים על תחושתו של מר כספי אך דוחים את האשמותיו שכביכול התייחסנו אליו שלא בהוגנות. הביטוח הלאומי מחויב להתייחס לכל האזרחים בצורה שווה וכך אנחנו נוהגים. הטיפול המתמשך בתיק הנוגע לפטור ממס הכנסה נובע מצורך בכינוס מספר ועדות רפואיות בתחומי מומחיות שונים. עקב חוסר ברופאים בעלי תחומי מומחיות ייחודיים מר כספי נשלח לוועדה שלא בקרבת מקום מגוריו. לגבי התביעה לפגיעה בעבודה, משך זמן הטיפול היה סביר והנימוק לערעור היה רפואי, למר כספי גם שמורה הזכות לערער".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ