אר. קלי בראיון ראשון מאז אישומי האונס: "אני נלחם על חיי! לא עשיתי כלום!"

הזמר, שמואשם בעשרה סעיפי התעללות מינית בנסיבות מחמירות, התראיין לרשת CBS וטען שוב ושוב לחפותו. "הכל שקרים! בהתחשב בעברי, כמה טפשי יהיה זה מצדי לבצע את הדברים?", הצהיר. בשלב מסוים קם ונופף בידיו מול המראיינת, שנותרה שלווה

איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"די לשחק עם חיי!". אר. קלי בראיון הראשון מאז האישומים
איה חיות

"לא עשיתי את הדברים האלה, זה לא אני! תפסיקו לשחק איתי, אני נלחם כאן על חיי!" כך, בדמעות והתרגשות רבה, הצהיר הזמר אר. קלי בראיון ראשון שהעניק לתקשורת, כחודשיים אחרי שידור הסדרה "לשרוד את אר. קלי", שחשף שורת עדויות על תקיפה מינית ואונס נשים וקטינות שביצע לכאורה לאורך שנים רבות.

הראיון האמוציונלי בתוכנית הבוקר של רשת CBS שודר במלואו היום (רביעי) — כשבוע אחרי שקלי הסגיר את עצמו, ובהמשך שוחרר בערבות, בעקבות כתב אישום שהוגש נגדו, ובו עשרה סעיפי אישום של התעללות מינית בנסיבות מחמירות.

מתוך הראיון בתוכנית הבוקר של CBS

בין היתר שואלת המראיינת גייל קינג את קלי האם הוא באמת יכול להצהיר כי לא קיים יחסי מין עם קטינות, וקלי עונה כי "יש שני מקרים ישנים שאמרתי כבר בתחילת הראיון שלא אדבר עליהם, אבל אני כן אגיד את זה: אני ניצחתי בתיק הישן ההוא. אנשים חוזרים לעבר שלי ומנסים להוסיף את כל הדברים שקורים עכשיו לזה — זה מה שגורם לאנשים לחשוב שמה שאומרים עכשיו הוא אמיתי". כשקינג מזכירה לקלי שהיו גם מקרים שבהם לא זיכה אותו בית המשפט ומתחילה למנות אותם, הוא מגיב בשצף כי "הכל שקרים, בין אם זה שמועות ישנות, שמועות חדשות או שמועות עתידיות — הכל שקרים. שום דבר לא אמת,.

בקטע נוסף מן הראיון קלי פונה למצלמה ומצהיר כי לא החזיק אף אישה בניגוד לרצונה, משום ש"יהיה זה דבר מטופש לעשות". "תשתמשו בהיגיון הבריא שלכם", הוא ממשיך, "תשכחו מה אתם מרגישים כלפי, תשנאו אותי אם אתם רוצים, תאהבו אם אתם רוצים — אבל תשתמשו בהיגיון הבריא. כמה זה יהיה מטופש מצדי לעשות דבר כזה כשיש לי את העבר שלי ואת מה שעברתי בגללו. כן, אני פשוט אהיה מפלצת, אחזיק בנות במרתף בניגוד לרצונן, לא אתן להן לאכול ולצאת. תפסיקו — אני לא עשיתי את זה!". בקטע אחר בראיון נראה הזמר עומד על שתי רגליו ומנופף בידו בהתרסה אל מול המראיינת, שפניה נשארות שלוות.

מתוך הראיון
"הכל שקרים!". אר. קלי מדבר לראשונה

התלונות נגד קלי התחילו כבר ב–1994, כשדווח כי קלי נשוי באופן לא חוקי לנערה בת 15. בהמשך, אף הוגשו נגדו תביעות בגין קיום יחסי מין עם קטינות ב–1996 וב-2001, הצליחו הצדדים להגיע להסכמי פשרה מחוץ לכותלי בית המשפט. ב–2008 זוכה קלי מהאשמה בגין פורנוגרפיית ילדים. בכתבה שהתפרסמה ב"באזפיד" ב–2017 נחשפו האשמות על פיהן הזמר מנהל מעין "כת". כשהמראיינת ציינה את האישומים האחרונים, אמר קלי כי "אני לא באמת יודע מה זה 'כת' אבל אין לי כזאת".

עוד סיפר קלי בראיון כי בביתו בשיקגו מתגוררות כיום שתי צעירות, ג'ויסלין סוואג' בת ה-23 ועזריאל קלריי בת ה-21. לטענתו הוא מקיים עם השתיים מערכות יחסים אמיתיות. "אני אוהב אותן, זה כמעט כאילו הן בנות הזוג שלי", סיפר, והוסיף כי "אני לא מסתכל על זה שהן צעירות ממני בהרבה, אני רק מסתכל על מה חוקי. אני רק חושב על מי הן ומי אני".

קטע מהסדרה התיעודית "לשרוד את אר. קלי"

קלי הכיר את קלריי כשהיתה בת 17 והגיעה לאחת מהופעותיו. לטענתו, הוריה דחפו אותה לבמה בתקווה שתהפוך לבת חסותו. במקביל הוא מכחיש כי קיים איתה יחסי מין כשהיתה קטינה, זאת למרות טענות הוריה כי הם מחזיקים הודעות המוכיחות זאת. כשנשאל קלי האם הורי הנערות מסרו לו את בנותיהן הוא ענה "לחלוטין, המצלמות עדיין עובדות? לחלוטין". על פי פרסומי CBS, בקרוב ישודר ראיון עם שתי הצעירות, שמכחישות שהן חיות אצלו בניגוד לרצונן. 

הסדרה התיעודית "לשרוד את אר. קלי", שודרה בין ה–3 ל–5 בינואר השנה ברשת "לייף־טיים", ומשודרת השבוע בערוץ יס דוקו וזמינה לצפייה ביס VOD. היא הציתה מחדש את השיח סביב מעשיו של קלי לאורך השנים. הסדרה מפרטת בין היתר כיצד התעלל קלי פיזית, נפשית ומינית באופן שיטתי בבנות זוג, ושכב עם קטינות. עוד נחשף כיצד סייעו לו אנשי צוותו להשתיק את הנפגעות ולהסתיר את המפגשים עמן.

בעקבות שידור הסדרה הסירו הזמרות ליידי גאגא וסלין דיון את הדואטים שלהן עם קלי מכל שרתי המוזיקה, בתו של הזמר, ג'ואן, כתבה באינסטגרם שהוא "מפלצת" ושלעולם לא תסלח לו, תחנת רדיו הודיעו כי לא ישדרו את שיריו וחברת הענק סוני בה היה חתום ביטלה את החוזה איתו. תאריך ההופעה הבאה של קלי בבית המשפט הוא ה-22 במארס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ