הוסר האיום על האירוויזיון: משרד רה"מ הודיע כי יממן חלק מהאבטחה

אחרי שעבודות ההפקה הופסקו ואיגוד השידור האירופי התערב, הודיע מנכ"ל משרד ראש הממשלה כי יעביר 1.5 מיליון שקלים נוספים - וההכנות למופע יתחדשו

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המועמד הישראלי לאירוויזיון קובי מרימי, מתוך הקליפ לשיר Home
איתי שטרן

משרד ראש הממשלה הודיע הערב (שני) כי יישא בהוצאות האבטחה של האירוויזיון בסך  מיליון שקלים וחצי, ובכך פתר את בעיית מימון האבטחה, שאיימה על ההכנות לקראת התחרות. זאת, לאחר שמפיקי האירוויזיון הפסיקו את ההכנות לקראת המופע, משום שכספי האבטחה טרם הועברו.

אמש שיגר יון אולה סאנד, המפקח על האירוויזיון מטעם איגוד השידור האירופי (ה-EBU), מכתב נזעם לראש הממשלה, והודיע לו כי עיכוב הליך האבטחה של התחרות שתתקיים במאי בתל אביב, עשויה לפגוע במוכנות לאירוע כולו. הערב השיב מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יואב הורוביץ, כי משרדו יישא בהוצאות האבטחה, במקום משרד התיירות שסירב לשלם את חלקו בהליך.

סך כל תקציב האבטחה עומד על 7.5 מיליון שקלים, כאשר שלושה מהם ימומנו על ידי משרד ראש הממשלה, מיליון וחצי על ידי תאגיד השידור הישראלי "כאן", מליון וחצי על ידי משרד התקשורת ומיליון וחצי נוספים על ידי משרד האוצר. משמעות ההגעה להסדר היא שפעולות הבידוק המשטרתיות על הציוד שיוכנס לביתן 2 יתחדשו מחר, מה שיאפשר המשך עבודה רציפה לקראת התחרות שתתקיים ב-18 במאי.

זוכת האירוויזיון 2018 נטע ברזילי בתחרות בליסבוןצילום: Armando Franca / AP

מ"כאן" נמסר הערב בתגובה, כי "האירוויזיון בישראל הוא אירוע לאומי עם חשיפה לכ-200 מיליון צופים. אנו מברכים על הפתרון וממשיכים בתנופת העבודה להפקת האירוויזיון, ולהדבקת הפער שנוצר בלוחות הזמנים, כך שכולם ייהנו מאירוויזיון ישראלי משובח".

אמש שיגר אלדד קובלנץ, מנכ"ל התאגיד, מכתב בהול למנכ"ל משרד התקשורת, והבהיר לו כי כל עיכוב בהמשך עבודת הבידוק המשטרתית, תשית הוצאות מיותרות של כחצי מיליון שקלים ביום על התאגיד.

עוד כתב קובלנץ כי "ראשי איגוד השידור האירופי עודכנו בעצירת העבודות ומטעמם נמסר כי הם רואים את המצב בחומרה רבה ומודאגים מכך שממשלת ישראל, בניגוד להתחייבותה המפורשת, לא לוקחת אחריות על חלקה באבטחת האירוויזיון וכי לנוכח עצירת העבודות הנוכחית קיימת סכנה ממשית ביכולת ההפקה לעמוד בלוחות זמנים. עוד נמסר מטעמם כי התנהלות זו מצד ממשלת ישראל אף תעלה את הדאגה הרבה שמביעות המשלחות כבר כעת בקשר לבטחונן ולאבטחת אירועי האירוויזיון בישראל". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ