הלהקה שהניפה דגל פלסטין באירוויזיון צילמה קליפ עם אמן פלסטיני

הזמר בשאר מוראד הוא שמניף הפעם את דגל פלסטין בקליפ שצולם ביריחו, ומצטרף ל"האטרי" בשורות כמו "סבלתי רבות אך אני עומד כאן ולא אמחק". טרם הוחלט אם ההרכב ייענש על הפרת איסור העברת המסרים הפוליטיים בתחרות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מניפים בשנית. "האטרי" ובשאר מוראד בקליפ

כשבוע אחרי שהניפה דגל פלסטין בגמר האירוויזיון בניגוד לכללי התחרות, הוציאה להקת "האטרי" האיסלנדית שיר חדש המלווה בקליפ שצולם ביריחו, בו היא מארחת את הזמר הפלסטיני, בשאר מוראד.

הלהקה, שמגדירה את עצמה הרכב פאנק-BDSM, צילמה את הקליפ מבעוד מועד באפריל האחרון, ככל הנראה כששהתה בארץ לצורך צילום הגלויות המקדימות לתחרות השירה. מוראד, שמופיע גם הוא בקליפ, הוא שמניף הפעם את דגל פלסטין, ומצטרף להרכב בשורות כמו "אחרי כל הסבל הזה אני עומד איתן, לא אכנע, לא אשתחווה" ו"סבלתי רבות לאורך שנים, אך אני עומד כאן ולא אמחק".

עלו על ה(ד)גל. "האטרי" ובשאר מוראד בקליפ

הקליפ מגיע ימים ספורים אחרי שפורסם כי איגוד השידור האירופי (ה-EBU) שוקל לקנוס או להעניש את הלהקה, על שעברה על חוקי התחרות שאוסרים העברת הצהרות פוליטיות במהלך האירוע.

בתגובתם לאקט הפוליטי, אותה פרסמו למחרת הגמר, הסבירו חברי ההרכב כי "לא באנו משנאה. יש בנו תקווה לישראל ולפלסטין גם יחד"

רגע הנפת דגלי פלסטין בגמר האירוויזיון

כזכור, "האטרי" לא היתה היחידה שהפרה את חוקי האירוע. עבירה זהה בוצעה על ידי מדונה, שחתמה את הופעתה השנויה במחלוקת בגמר בהצגת דגל פלסטין בסמוך לדגל ישראל, כששניהם התנוססו על גב תלבושתם של רקדניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ