"תנו לרקוד בשקט": מפיקי מסיבות טראנס מארגנים הפגנה בתל אביב

לדברי יוזמי ההפגנה, שתתקיים בכיכר רבין ב–18 ביולי, מדובר במאבק "על התרבות שלנו, על החופש שלנו, על הזכות שלנו להגדרה עצמית"

איה חיות
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת המחאה שהתקיימה בתחילת יוני בכיכר רבין בתל אביב
איה חיות
בר פלג

מפיקי מסיבות טראנס ובליינים יזמו הפגנה שתתקיים בכיכר רבין בתל אביב ב–18 ביולי תחת הכותרת "תנו לרקוד בשקט". לדברי המארגנים, מדובר במאבק "על התרבות שלנו, על החופש שלנו, על הזכות שלנו להגדרה עצמית"

כחלק מצעדי המחאה הקימו מנהלי מסיבות ומפיקי אירועים את "העמותה לחופש התרבות" שחלק ממטרותיה הן הסברה לבליינים ולציבור הרחב על חיי הלילה ויצירת חקיקה בנושא רישוי האירועים. "בשנים האחרונות אנו עדים להידרדרות במערכת היחסים בין הפקות של אירועים המוניים בישראל לבין הממסד והרשויות המתבטאת בין היתר בביטול פסטיבלים גדולים העומדים בכל תקנות הרישוי רגע לפני קיומם, והערמת קשיים בלתי סבירים על אירועים אחרים המביאה אותם לכדי חוסר כדאיות כלכלית", נכתב בדף הפייסבוק של "העמותה לחופש התרבות". "כתוצאה מכך נפגעים עשרות אלפי אנשים בשנה, החל מהמפיקים שספגו פגיעה במיליוני שקלים, ספקי השירותים לאירועים הללו וכמובן אנו, האזרחים, אשר זכויות הפרט הכל כך בסיסיות שלנו — ליהנות מהמוזיקה והתרבות שאנו אוהבים, נרמסות ביד קשה".

בתחילת יוני הפגינו אלפים בכיכר רבין בתל אביב במחאה על כך שהמשטרה החליטה לבטל את פסטיבל הטראנס "דוף" בשל חשש לסחר בסמים. בהפגנה אז התפתחו עימותים בין הצדדים והמשטרה עצרה 15 מהמפגינים ושחררה אותם בהמשך. ההפגנה התקיימה אז באופן ספונטני. בראיון ל"הארץ" בחודש שעבר, בעקבות ביטול פסטיבל "דוף", אמר המייסד שלו שחר זירקיו שיחס המשטרה לפסטיבלי הטראנס קשור לסטיגמה השלילית, הנתפשת כשולית וחורגת מהנורמה, שעמה מתמודדים לטענתו חובבי הז'אנר ואירועיו בישראל. "לפסטיבל הג'ז זה ממש לא היה קורה, למרות ששם נצרכת כמות סמים דומה. גם במצעד הגאווה ובכל מסיבה בתל אביב יש יותר סמים מב'דוף' — זה לא באמת האישיו של הסמים. את מצעד הגאווה לא מבטלים כי יש להם הרבה יותר כוח משלנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ