מכת בכורות |

נועה ארגוב גאה בשושלת המשפחתית וחולמת על ברזיל

נועה ארגוב * שדרנית רדיו ודי־ג׳יי * בת 28 * גרה בתל אביב

מאי פלטי
מאי פלטי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאי פלטי
מאי פלטי

מי אני?

מבחינתה של נועה ארגוב, שדרנית רדיו, די־ג׳יי, קריינית וגם זמרת "לעת מצוא" כהגדרתה, לא היתה לה כל כך ברירה אלא להתעסק במוזיקה, שכן זהו סוג של גזירה משפחתית. בגלגלצ מוקדשת ברובה למוזיקה חדשה, בעיקר אלטרנטיבית, ובה היא מרבה להשמיע גם מוזיקה ברזילאית, Fאנק וגרוב ישראלי מהסבנטיז, אלקטרוניקה צרפתית או בריטית משנות התשעים, ועוד. ״עוד לא הייתי בברזיל״, היא אומרת. ״הסיטואציות הכי מבאסות עבורי קורות כשאני מתקלטת ושמה את התקליטים הברזילאיים שאני הכי אוהבת, ותיירים מברזיל ניגשים לשאול אם אני משם, או אם הייתי, ואני מתה קצת מבפנים. אבל אני שואפת להגיע לשם בשנה הבאה. הלוואי אמן״.

מדור מכת בכורות
נועה ארגוב. המורכבות שבפמיניזםצילום: גיא נחום לוי

למה אני?

במקביל למוזיקה, נועה היא סטודנטית לתואר ראשון בהיסטוריה כללית ולימודי מגדר באוניברסיטת ת"א, ומסיימת את התואר בימים אלה ממש. ״בחוג להיסטוריה אני נמשכת בעיקר לחקר ההיסטוריה של אמריקה הלטינית ובמיוחד ברזיל״, היא מספרת. "ללימודי המגדר נרשמתי בזמנו כי הרגשתי שיש לי המון שאלות לגבי הצורה שבה דברים מתנהלים בחברה. התודעה הפמיניסטית שלי התחילה להתגבש רק בסביבות גיל 23, וכשצמחה הייתי הרבה יותר לוחמנית בגישה ובהתבטאויות שלי. הייתי די עיוורת למורכבות שבפמיניזם. לכך שהדברים שאני חושבת שנכונים לי כאשה לא בהכרח נכונים לנשים אחרות. הלימודים פקחו את עיני, לטוב ולרע, ואני מרגישה שהשילוב בין היסטוריה למגדר עזר לי לחדד את התפישה הביקורתית שלי. אגדיל ואומר שכנראה השתדרגתי כבת אנוש בזכות הלימודים. לכו ללמוד מדעי הרוח, זה כיף ומדכא, אבל בעיקר כיף״.

נועה ארגוב משוחחת עם עדי אולמנסקי

החיים עצמם

נועה גדלה בצפון תל אביב להורים מוזיקאים, אביה איתמר חצוצרן ואמה גבי פסנתרנית. יש לה שני אחים גדולים מנישואיו הראשונים של אביה ואחות צעירה. המוזיקה היתה הווי בבית, שכן גם ההורים של אמה ודוד שלה, גם ההורים של אביה ודודה שלה, גם בנות ובני הדודים – כולם מתעסקים או התעסקו במוזיקה, בדרך זו או אחרת. ״למרות שאני לא מכירה מציאות משפחתית שונה מזו, די מגניב ומצחיק להבין איזו משפחה מיוחדת יש לי״, היא מעידה. ״משפחה שבליל הסדר מתווכחים בה על הסולם של ׳אחד מי יודע׳. עד היום אני מופיעה עם ההורים ולפעמים גם עם אחותי בפורמט משפחתי, עם – איך לא – השירים של סבא, סשה ארגוב. אני חלילה לא מתביישת בקשר המשפחתי שלי, ואפילו מתגאה בו מאוד. ועם זאת, כשאני מכירה אנשים חדשים לא אציין לפני הכל שאני ׳הנכדה של׳. לפעמים אנשים מופתעים שלא סיפרתי קודם. זה קצת מעצבן. סבא שלי לא מגדיר את מי שאני, ועשיתי דבר או שניים בחיים כדי להיות אשת מקצוע בזכות עצמי״.

עם מי אני?

היא בזוגיות קרוב ל-3 שנים עם גיא. ״עברתי הרבה מאוד כאבי לב וחוויות מכעיסות ומבאסות עם בחורים, עד הקשר הזה. אף פעם לא הייתי כל כך עצמי וכל כך נטולת פילטרים ופאסון כמו בזוגיות הזאת, ובחיים לא צחקתי כל כך הרבה כמו שאני צוחקת כשאני עם גיא. אני אוהבת לצחוק וגם קל מאוד להצחיק אותי, אבל זה עובד לטובתו״.

נועה ארגוב שרה סשה ארגוב

מה עכשיו?

ארגוב מגישה פעם בחודש תוכנית ג׳ז בשם ברדיו "הקצה" ומתקלטת ברחבי תל אביב. ״היו לי ספקות לגבי היכולת להתפרנס ממוזיקה, וכמה שנים אחרי שהשתחררתי מגל"צ עוד הייתי במין סטייט אוף מיינד שאני חייבת למצוא ׳עבודה מסודרת׳ שתאפשר לי להתקיים. זו גישה לחיים שהיתה מאוד אופיינית לסבא שלי. הוא היה מלחין גאון, אבל עבד בבנק יותר מ-20 שנה ואחר כך בחנות ספרים, כי הוא לא רצה להיות תלוי במוזיקה כמקור פרנסה. היה לו חשוב לכתוב רק מוזיקה שהוא אוהב, שעושה לו טוב, ולעבוד עם אנשים שיש לו חיבור טוב איתם. לא להלחין שיר שהוא מרגיש איתו לא בנוח רק כי זה יכניס כסף. אני מאוד מבינה אותו. הוא אמנם חי בעידן מאוד שונה מזה שאני חיה בו, אבל אני כן מנסה להתגמש קצת כדי לא למצוא את עצמי בדיי ג'וב שמאמלל לי את החיים רק כדי שיהיה לי חופש אמנותי מוחלט. זה פשוט קצת מפספס את הקטע של לחיות״. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ