אמ"י הציעה סיוע כלכלי לאריק סיני: "נתקלים במקרים כאלה יום־יום"

בעקבות הצהרתו כי הוא עומד לפשוט רגל, הציעה אגודת אמני ישראל מענק כספי, ליווי מקצועי ואפשרות להשתתף במופעים. "במקומות מתוקנים מונהגת פנסיה לאמנים במימון מדינה", נכתב בהצהרה מטעמה

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריק סיני. אמ"י הציעו לסייע
אריק סיני. אמ"י הציעו לסייעצילום: אסף עברון

אגודת אמני ישראל (אמ"י) הודיעה היום (שלישי) כי הציעה סיוע למוזיקאי אריק סיני, שפרסם אמש בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא על סף פשיטת רגל. על פי פרסומה, האגודה תאפשר לסיני ליווי ממומן של איש מקצוע במטרה לסייע לו לצאת מהמצב, אופציית השתלבות בפרויקט מופעים ברחבי הארץ, ואפשרות לפנות בקשה לסיוע כספי מקרן אמ"י, שנועדה לסייע לאמנים שנקלעו לקשיים.

"לא פשוט לאמן לצאת בהודעה שכזו בפומבי ואני רוצה לחזק את חברנו אריק סיני", כתב יו"ר אמ"י, יענק'לה מנדל בהצהרה מטעם הארגון. "המקרה של אריק סיני הוא לא מקרה יחיד ולצערנו אנחנו באמ"י נתקלים במקרים כאלה יום־יום, מצד אמנים שחוששים להיחשף בשמם ושחלקם הגיעו לפת לחם על אף שהם חתומים על נכסי צאן ברזל בתרבות הישראלית. אמנם, לכל אמן יש גם אחריות אישית להתנהלות הכלכלית שלו, אבל לא ניתן לנקות גם את המדינה מאחריות למצב של אמניה.

אריק סיני - כמו נצח

"במקומות מתוקנים בחו"ל מונהגת פנסיה לאמנים במימון חלקי של המדינה, וישנם חוקים שנועדו להגן ולדאוג לרווחתו של האמן הוותיק, מתוך הכרה, הוקרה והערכה לתרומתו לתרבות. אמני ישראל הם תמיד הראשונים להתנדב בבסיסי צה"ל, בבתי חולים ובעתות מלחמה גם במוצבים בחזית ובמקלטים. על מנת שלא נשמע על מקרים כמו של אריק סיני, ומקרים קשים יותר שכבר ידענו, המדינה חייבת לשים יד מתחת לאלונקה ולקחת חלק, יד ביד עם אמ"י, בטיפול באמנים".

על הפוסט של סיני, בו כתב אתמול כי "לא נשארה לי שום ברירה, רק ללכת להליך פשיטת רגל", הגיבו מאות אנשים — רובם בתגובות מחבקות ומחזקות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ