הזמר מאור אדרי ביטל את השתתפותו בעצרת לציון רצח רבין בטענה שהיא פוליטית

הזמר השתתף בסרטון של הליכוד לפני הבחירות האחרונות וטוען כי "הוביל את הקמפיין של ראש הממשלה". גורמים בימין קראו להחרים את העצרת כיוון שלא הוזמנו לנאום בה אנשי ימין

איה חיות
מאור אדרי
איה חיות

הזמר מאור אדרי ביטל את השתתפותו בעצרת לציון רצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין שתיערך מחר (שבת), בטענה שהיא פוליטית. אדרי השתתף בסרטון של הליכוד לפני הבחירות האחרונות לכנסת, ובהודעה על ביטול השתתפותו בעצרת ציין כי "הוביל את הקמפיין של ראש הממשלה". 

בפוסט שפרסם היום בעמוד הפייסבוק שלו כתב הזמר: "בבחירות האחרונות הובלתי את הקמפיין של ראש הממשלה ולא יצאתי ופתחתי שיח בתקשורת גם כשכל הגופים חייגו, כי עשיתי זאת מאהבה לארץ ולא מתוך מהלך פוליטי. אני אדם ציוני שחי במדינה הזו ומשלם מיסים ומאוד מכבד את ראשי הממשלה מקום המדינה ועד היום!"

עוד כתב: "כשביקשו ממני להופיע בעצרת לזכר ראש הממשלה לשעבר מר יצחק רבין ז"ל, לא חשבתי פעמיים. הרגשתי ששוב ראש הממשלה קורא לי. קיבלתי צמרמורות בגוף וחשבתי על הכבוד שבאדם ולא ובדעותיו הפוליטיות. כאשר התברר לי שייתכן שמדובר בעצרת פוליטית החלטתי לקחת צעד אחד גדול אחורה ולבטל את השתתפותי".

החלטתו של הזמר שלא להשתתף בעצרת מתפרסמת על רקע קריאות של גורמים בימין להחרים אותה, כיוון שאנשי ימין לא הוזמנו לנאום בה. בשנה שעברה נאם בעצרת השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי מהליכוד. במקביל, גם פעילים במפלגת העבודה קראו להחרים את העצרת, בשל העובדה שיו"ר המפלגה עמיר פרץ לא הוזמן להשתתף בה.

ממארגני העצרת נמסר בתגובה: "צר לנו שההפחדה והלחצים של גורמים קיצוניים גרמו למאור אדרי לבטל את הופעתו בעצרת שרוחה היא רוח מאחדת, פתוחה ודמוקרטית. לצערנו מאור נקלע לשיח שקרי ורדוד של מובילי דעה מסוכנים הזורעים שיח של שנאה בישראל וקרס תחת הלחץ. הציבור הישראלי לעולם לא ירים ידיים, נמשיך בדרכו של רבין ולא נוותר על הדמוקרטיה והשלום. במוצ"ש ב-19:30 כולנו חוזרים לכיכר".

בעצרת, שתתקיים בכיכר רבין בתל אביב, צפויים לנאום יו"ר כחול לבן בני גנץ, מנכ"ל משרד ראש הממשלה בתקופת רבין שמעון שבס ובמאי ותסריטאי הסרט "ימים נוראים" ירון זילברמן, ויופיעו בה אביב גפן והתעויוט, אחינועם ניני, טל רמון, לואי עלי, רותם כהן וקרולינה. את העצרת תנחה קורין גדעון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות