תחקיר "המקום": שישה גברים מאשימים את השדרן מומי לוי באלימות מינית

על פי שלוש מהעדויות, הזמר, שדרן הרדיו ומפיק ההיפ־הופ עשה זאת כשהם היו קטינים. לוי בתגובה: "כתבה הנשענת על שקרים בוטים ומוכחים"

ניצן פינקו
ניצן פינקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מומי לוי ב-2005
ניצן פינקו
ניצן פינקו

שישה גברים סיפרו כי הזמר, שדרן הרדיו ומפיק ההיפ־הופ מומי לוי הטריד אותם מינית ופגע בהם. שלושה מהם היו קטינים בעת ביצוע העבירות לכאורה. עדויותיהם פורסמו ביום שישי בתחקיר של גלית הראלי (עדות) באתר "המקום הכי חם בגיהנום". בתגובה שהעביר למערכת האתר הכחיש לוי את הדברים וטען כי ה"כתבה נשענת על שקרים בוטים ומוכחים". 

אחד הנפגעים, א', כיום בן 40, סיפר כי לוי אונן לו לכאורה, במסגרת מפגשים מיניים שהתחילו כשהיה בן 11 וחצי ונמשכו כשמונה שנים. "רק בגיל 30 בערך הבנתי שמה שהיה לי עם מומי היה בעצם ניצול מיני", אמר. נפגע אחר, ב', סיפר שלוי נגע באיבר מינו כשהיה בן 12 או 13. ג' סיפר שהוא היה בן 10 כשלוי הציע שיראה לו איך הוא מאונן. הוא לא זכר אם הוא נגע בו, ואומר שהוא חושב שהוא מפחד להיזכר. נפגע רביעי, ה', בן 34, סיפר כי פגש בלוי כשהיה בן 16 או 17, וכי הוא ניסה לשדל אותו למעשים מיניים לפני ששם לכך גבול. ה' סיפר כי הכיר את לוי במועדון בג'י ספוט הישן בתל אביב, שאליו היו מגיעים למסיבות היפ־הופ לדבריו כ–200 ילדים מרחבי הארץ. "מומי תמיד היה נחמד אלי, חברותי, חייכן. תפסתי ממנו סלב, והוא היה כל כך נגיש. כשאתה בסצינה אתה רק רוצה שמבוגרים יתייחסו אליך", סיפר. 

בנוסף, בתחקיר מפורטות עדויותיהם של שני מתנדבים בתוכנית הרדיו שמשדר לוי בתחנת הרדיו "רדיוס", התקריות אירעו לכאורה בשנים האחרונות. מהתחנה נמסר: "אין תגובה".

עוד בתחקיר מובאת תלונה במשטרה שנפתחה נגד לוי ב–1993 בחשד למעשה מגונה בפני קטין. התיק נסגר מחוסר עניין לציבור ב–1995. בנוסף, נמסר כי במערכת האתר הצטברו תלונות נוספות נגד לוי שלא פורסמו לבקשת הנפגעים. 

בתחקיר צוטט עיתונאי גם ההיפ־הופ מתן שרון: "לא רק שמומי היה דמות מרכזית בסצינה באותם ימים (תחילת שנות האלפיים), הוא הפך לנודע בתור 'היט מייקר'. הוא אדם שיכול לא רק ליצור את השיר ולהפוך אותו ללהיט, אלא גם לשדר אותו וגם לנגן אותו במסיבות. כל עמדות הכוח פחות או יותר". 

כמוזיקאי הוציא לוי שני אלבומים ושיתף פעולה בין השאר עם סאבלימינל, מוקי, רמי קליינטשיין והראפר איזי. הוא הקליט שיר עם דודתו, גלי עטרי, לאחד מאלבומיו. כמפיק עבד עם אייל שחר, שירי מימון ואחרים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ