גבע אלון יקליט אלבום חדש בספרד

"זה קצת מלחיץ אבל מצד שני גם מרגש", אומר גבע אלון על העבודה הצפויה עם כמה מבכירי הנגנים של עולם האינדי. בחודש הבא יפגוש אותם ואת המפיק טום מונהן בספרד, שם יקליטו אלבום שיופץ גם באירופה

מתן אברמוביץ', עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתן אברמוביץ', עכבר העיר אונליין

הזמר גבע אלון מעלה הילוך בזירה הבינלאומית: אחרי שחתם על חוזה הפצת תקליטים בינלאומי, יחל אלון בהקלטת אלבום סולו חדש שיוקלט בספרד ויופץ באירופה, כשהוא מלווה בשורה מכובדת של נגנים בעלי שם.

את האלבום החדש יקליט אלון כבר בחודש הבא בעיר החוף הספרדית קאדיז. גם הפעם בדומה לאלבומו הקודם "Get Closer" הוא ילווה במפיק האינדי האמריקאי הידוע, טום מונהן. האלבום עצמו יוקלט באולפני PACO LOCO הספרדיים בהם מקליטים מיטב אמני סצנת האינדי וישוחרר ברחבי אירופה בחודשים הקרובים. » גבע אלון בהופעה - כל הפרטים

אלון לא יגיע לאולפנים לבדו. אמנים אמריקאיים כמו אוטו האוזר ודן הינדמן מלהקת "Vetiver" והבאסיסט ג'ף היל האזינו לסקיצות של אלון באולפנו של מונהן בלוס אנג'לס והתרשמו מהזמר הישראלי. לאחר שהביעו עניין, הוזמנו לקחת חלק באופן פעיל בהקלטת האלבום החדש שיופץ באירופה ובארץ.

כזכור, לפני כשלושה חודשים הוחתם אלון על חוזה הפצת תקליטים בחו"ל ובימים אלו הוא נמצא בארץ אחרי ששב ממסע הופעות עמוס ברחבי אירופה ובקנדה. אלון יקליט את האלבום החדש במשך כחודש ולאחר מכך ימשיך למסע הופעות אירופי נוסף שייחל בספרד ויימשך אל אנגליה, גרמניה, בולגריה ומדינות נוספות. רגע לפני שהוא יוצא לדרך תפסנו אותו לשיחה:

גבע, למה דווקא ספרד?"יש שם אולפן שטום מונהן מכיר. הוא עבד שם על כמה אלבומים, והייתה סיטואציה טובה להקליט שם. הוא נתן לי כל מני אופציות ואפשרויות וזו הייתה הכי מתאימה והלכנו על זה".

ומה מתוכנן באלבום? יהיו בו השפעות לטיניות בעקבות המיקום?"לא. זה שאנחנו מקליטים בספרד לא אומר משהו כזה. באופן כללי, אנחנו מביאים נגנים מאוד איכותיים להקלטות, אנשים שניגנו באלבומים ולהקות שאני מאוד אוהב. טום מונהן עבד ועובד עם האנשים האלה ובגלל הקשר שלי איתו זה קורה".מתוך האלבום הקודם. גבע אלון Come Race Me:

איך הרגשה לנגן עם נבחרת נגנים כל כך מובחרת?"זה קצת מלחיץ אבל מצד שני גם מרגש. אני מאוד שמח שהם כולם באים. מונהן פנה אליהם על דעת עצמו והשמיע להם סקיצות. הייתה התלהבות והוא חזר אליי וסיפר שהם בעניין להגיע להקלטות. מה אני כבר יכול להגיד? זה מלחיץ בגלל העובדה שבעצם לא ניגנתי איתם אף פעם וזו הפעם הראשונה שבה אני עושה אלבום ומגיעים להקלטות בלי לנגן יחד לפני זה".

אז איך נערכים?"אנחנו עושים עבודת הכנה ומדברים על איך אנחנו רואים את השירים ולאן לוקחים אותם. כמובן שכל הנגנים שמעו את השירים ועושים עבודת הכנה משלהם אבל כולם מקצועיים מאוד אז אין חשש".

ההתקשרות עם מונהן מגיעה כבר מהאלבום הקודם. הסיבוב השני היה צפוי?"כן, התחברנו מאוד טוב באותה תקופה וכבר בסיום ההקלטות היה ברור לשנינו שזה לא הדבר האחרון שנעשה יחד. אנחנו בקשר כל הזמן בטלפונים ובמיילים מאז שהוא היה פה בפעם האחרונה".

ושיתוף הפעולה כאן בארץ עם Tree ממשיך במקביל?"בטח. אנחנו ממשיכים בהופעות וכשאחזור מחו"ל גם ניכנס לחזרות על מופע חדש והעבודה איתם ממשיכה בלי קשר לזה".» גבע אלון בהופעה - כל הפרטים