דיפ פרפל: "להקות שמבטלות הופעות בישראל הן נמושות"

לא מתרשמים מהמצב הפוליטי בישראל ולא מבסוטים מתרבות הריאליטי של הצעירים. ההרכב הותיק דיפ פרפל חוזר לשתי הופעות בישראל: "יהיה מאוד מרגש. ממש כמו בפעם הקודמת"

ניר גורלי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר גורלי, עכבר העיר אונליין

"צפינו כל חיינו במה שקורה כאן וזה מאוד מסובך", סיפר סולן להקת דיפ פרפל, איאן גילאן, כשנשאל על המצב הפוליטי בישראל, במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר (רביעי) לקראת שתי הופעותיה בקיסריה בשבת ובראשון . "כשהייתי ילד אני זוכר את המלחמה הקרה", הוסיף גילאן. "המתח היה גבוה אך הדלתות התרבותיות היו פתוחות. אנשים גדלו על המוזיקה שלנו למרות שזה היה אסור. אנחנו חושבים שזה חשוב לבוא ולנגן מבלי לקחת צד. זה כמו שאם הופענו בלונדון לפני 10 שנים היו אומרים לנו שאנחנו תומכים בטוני בלייר. מגוחך". » דיפ פרפל בישראל - כל הפרטים

ההרכב, שקיים משנת 68' בהרכבים שונים, נחשב לאחד מהרכבי הרוק המשפיעים בכל הזמנים וזה יהיה ביקורם השלישי. הביקור הקודם היה ב-2008 עם ארבע הופעות מוצלחות. כשנשאלו מה דעתם על להקות שביטלו את הופעתן בעקבות לחץ מצד ארגוני שמאל אמר המתופף איאן פייסט: "הן נמושות". גיטריסט הלהקה סטיב מורס צחק: "קבוצות השמאל לא יידעו איך לדבר איתנו", וגילאן חתם ב"אנחנו לא מכבדים פוליטיקאים בארצנו וזה לא שונה במדינות אחרות". ובכל זאת לשהות בישראל ישנה השלכות תת הכרתיות, כמו ששיתף הקלידן דון איירי: "לא ידענו שאנחנו מגיעים ביום העצמאות, בערב שמענו את הזיקוקים והיינו בטוחים שמשהו איום קרה".

"כשאתה צעיר אז הכל סובב סביב עצמך, עכשיו זה פשוט דורש יותר תכנון", סיפר גילאן כשנשאל איך ההרגשה להופיע אחרי כל כך הרבה שנים. "אתה צריך לבקש רשות מאישתך כדי לצאת לסיבוב הופעות". לגבי ההבדלים ביניהם לבין הדור הצעיר אמר: "דברים משתנים. אנחנו מוצר של זמננו ואנחנו טובים בזה. ילדים של היום הם המוצרים של זמנם וזה בסדר. בתכניות ריאליטי הופכים אנשים לכוכבים בין לילה וזו גישה לא טבעית. אין להקה שבונה לעמה פרסונה ייחודית אלא תרבות של 'אני רוצה להיות כוכב'". כשנשאלו מה המסר שלהם למעריצים המקומיים אמרו "אנו מחכים לזה, יהיה מאוד מרגש. ממש כמו בפעם הקודמת".

כתבות מומלצות

צביקה הדר ומירי מיכאלי. לא נתנו לבוט האנושי לפצוח במונולוג

בעולם מלא פייק ניוז, דווקא צביקה הדר התגלה פתאום כעיתונאי

אוסטין בטלר כאלביס. "הרגשתי כאילו אני מסתכל למעריצות בתוך הנשמה"

"אם הוא לא יקבל אוסקר על התפקיד של אבא שלי, אוכל את כף הרגל"

מרטין הינטרגר בליגה האירופית, בעונה החולפת. מה הוביל לפרישתו הפתאומית?

במקום לשחק בליגת האלופות, הוא פרש. היה לו מה להסתיר

בילי ג'ו ארמסטרונג בהופעה. "יש יותר מדי טמטום בעולם"

סולן גרין דיי אחרי פסיקת ההפלות: "מוותר על האזרחות האמריקאית"

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה