גלעד כהנא מצליח לאכזב את הקהל

גלעד כהנא אמר פעם שתפקיד האמן הוא לאכזב את הקהל שלו. ובכן, במקרה של האלבום החדש שהוציא תחת השם "The Walking Man", המשימה הושלמה בהצלחה

בן שלו
בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בן שלו
בן שלו

באמצע השיר "In Love with TV", רצועה מספר שמונה באלבום החדש של, "The Walking Man", הלא הוא גלעד כהנא, השתרבבו לקדמת המחשבה שורות הפתיחה של "לכת", השיר הראשון באלבום השני של "ג'ירפות", להקתו של כהנא - "אין לי מה לתת לה / אין לה מה לתת לי". מדוע הן עלו? מפני שהלחן של הפזמון של "In Love with TV" כמעט זהה ללחן של הבית של "לכת". האם כהנא מתכתב כאן עם עצמו? ייתכן מאוד. "In Love with TV" מדבר על גבר נשוי וכבוי שהתשוקה היחידה שלו היא הטלוויזיה. אין לו מה לתת לאשתו ואין לאשתו מה לתת לו. אולי זה המניע לזהות הלחנים, אם היא בכלל מודעת.

אבל החיפוש אחר מניע מגיע רק בשלב מאוחר יחסית. התגובה הראשונית לדמיון בין השיר החדש לבין השיר הישן באה מהבטן, לא מהראש, וזאת תגובה שכל כולה אכזבה. כשכהנא בגרסת "ג'ירפות" שר "אין לי מה לתת", היה לו בעצם הרבה לתת. "לכת" היה שיר מצוין והאלבום כולו היה נהדר. עכשיו, כשכהנא שר שיר שמהדהד את "אין לי מה לתת", התחושה היא שבאמת אין לו. האלבום החדש של "The Walking Man" הוא היצירה הכי חלשה בכל הדיסקוגרפיה העשירה והמרשימה שלו. כהנא אמר פעם בראיון שתפקיד האמן הוא לאכזב את הקהל שלו. ובכן, לפחות הפעם המשימה הושלמה בהצלחה.

"Bad Love" הוא האלבום השני שכהנא מוציא תחת השם "The Walking Man". האלבום הראשון, שיצא לפני שנתיים וחצי, הותיר רושם חצוי: הקסם המרושל שלו, עם האנגלית במבטא ישראלי לא מתיימר, עבד עד אמצע האלבום בערך, ואז העניינים התחילו לקרוס. האלבום החדש נשמע למרבה הצער כמו המשכו של החצי השני, הקורס, באלבום הראשון. הלך הקסם, נשאר הרישול.

והלך גם השיטוט. האלבום הראשון של האיש ההולך היה אלבום משוטט. לא היתה כמעט פינה בתל אביב שהוא השאיר לא מתוירת, והיה מעניין להצטרף לסיבוב שלו גם כשהמוסיקה עצמה לא הרקיעה שחקים. האלבום החדש, לעומת זאת, רובץ על הספה, מרחם על עצמו, מתחשבן עם עצמו ועם אחרים. התנועה שאיפיינה את האלבום הקודם, או לפחות את חציו הראשון, נעלמה ונהפכה לדשדוש. וההצעה המופנית למאזין - להצטרף לדשדוש הזה - היא מאוד לא אטרקטיבית.

לא אטרקטיבי, חסר חן - זה הרושם הכי חזק שמשאיר האלבום הזה. השירה של כהנא באנגלית כבדה ומסורבלת, הלחנים לא יפים ונטולי עוקץ פופי מזדמזם, והצליל של האלבום כבוי כמעט כמו האיש שמאוהב בטלוויזיה שלו: הגיטרות אפרוריות, הניסיונות של כהנא עם קלידים נשמעים לא אפויים, והתיפוף של תמיר מוסקט, מתופף מעולה בדרך כלל, נשמע נרפה למדי. ומה בנוגע לחלק של נינט טייב, שמתארחת בשירה ובקולות רקע? לא הייתי בונה על אוסקר לשחקנית משנה. אפשר היה לקוות שכהנא יתפור לנינט תפקיד של זמרת פופ ממזרית-חתרנית, תפקיד שהיא לא יודעת לכתוב בשביל עצמה, אבל תפקיד כזה זקוק לשירים מהודקים וסקסיים, ומאחר שהם אינם נמצאים ב,"Bad Love" גם נינט מצטרפת לדשדוש הכללי.

לקראת סוף האלבום קורה משהו טוב. בשיר העשירי, ,"Hat More Time" האלבום מתחיל לצאת משליטה, מוותר על המבנה של שיר סטנדרטי, נהפך לבליל מוסיקלי-תיאטרלי פרוע, מתנסה אפילו בפופ אקספרימנטלי דחוס ושבור ("Almost"), חותך לדיאלוג באווירת סאדו-מאזו בין כהנא לנינט, ומסתיים בשיר שהוא מעין מנטרת לו-פיי עם גיטרות מקרקשות וטקסט כמעט בלתי שמיע. האם זה טוב? אני לא בטוח. אבל זה הרבה יותר מעניין מתשעת השירים הראשונים באלבום. אם האיש ההולך ימשיך ללכת לאלבומים נוספים, ולא בטוח שזה רצוי, אולי כדאי שהוא יצעד בכיוון הפרוע והמתנסה של סוף האלבום המאכזב הזה, אלבום שהוא הרבה יותר קטן מסכום החלקיקים הלא אלמנטריים של האיש שיצר אותו. *

."Bad Love" - "The Walking Man" הוצאה עצמית

כתבות מומלצות

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

שער "קוסמופוליטן". הבקשה היתה "אסטרונאוטית נשית ואתלטית שצועדת על אדמת מאדים ביקום אינסופי לעבר מצלמה עם עדשה רחבה"

שער "קוסמופוליטן" עוצב באמצעות בינה מלאכותית ב–20 שניות

נרי 24.6

כשאני מביטה בנשים הצעירות שאני פוגשת אני קצת מקנאה בהן

דוד דודי אמסלם

ישיבת סיעות בכנסת ישראל 
לאחר אישור התקציב 
לשנת 2021 
2022
סיעת ליכוד בנימין נתניהו 
סיעת 
ישיבה
ישיבות
כנסת
ירושלים
י-ם
סיעה

"כשאמרתי שנשבור להם את העצמות התכוונתי שיכאב מאוד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ