קטע וידאו אבוד של דיוויד בואי מ-1973 ישודר ב-BBC

הקטע שנמצא כולל הופעה של בואי מבצע את השיר The Jean Genie, והוא שודר בתוכנית מצעד הפזמונים הוותיקה של הערוץ "Top of The Pop"

אורי זר אביב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי זר אביב

קטע וידאו אבוד של הזמר דיוויד בואי מ-1973 ישודר הערב לראשונה בערוץ בי-בי-סי 2 בבריטניה. הקטע שנמצא, כולל הופעה של בואי מבצע את השיר The Jean Genie (מתוך האלבום Aladdin Sane), שודר בתוכנית "Top of The Pop", תוכנית מצעד הפזמונים הוותיקה של הבי.בי.סי.

הקטע ישודר הערב במהדורה מיוחדת של אותה התוכנית לאחר שנמחק לפני ארבעים שנה מהארכיון, יום למחרת שידורו ב-4 לינואר, 1973.

הוידיאו האבוד התגלה בשבוע שעבר באירוע שערך ה-British Film Institute ובו הוקרנו קטעי טלוויזיה שהתגלו באחרונה. מי שגילה את הווידאו של בואי והביא אותו לאירוע היה צלם התוכנית בעבר, ג'ון הנשל בן ה-69, שצילם את המופע בשעתו ושמר לעצמו עותק ממנו.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

"לא האמנתי כל הזמן הזה שאני מחזיק בעותק היחיד", אמר הנשל שמצא באחרונה את החומרים המצולמים בביתו. בהתייחסו לערוץ הטלוויזיה הממלכתי, אמר הנשל כי "לא חשבתי שאתם עד כדי כך משוגעים כדילמחוק מהארכיון דבר שכזה". אולם מסתבר כי הקטע נמחק במודע כיוון שאיכסון וידאו על קלטות היה יקר מדי ולכן מחק הערוץ באופן שיטתי את הקלטות כדי לפנות מקום לחומרים החדשים. ההופעה צולמה באמצעות עדשה מיוחדת שהנשל עצמו פיתח ולכן הרשה לעצמו, לדבריו, לבקש עותק.

הקטע האבוד הוא בן ארבע דקות והוא ישודר במלואו. את בואי מלווה בקטע להקתו מאז "Spiders From Mars", והוא מנגן בהרמוניקה. מפיק התוכנית, מארק קופר, אמר כי הוא לא יכול לדמיין קטע אחר ששודר בתוכנית בשנות ה-70, שהיה מתעלה על הקטע של בואי שנמצא כעת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ