רשמית: כרמלה גרוס ואגנר תתאחד לסיבוב הופעות חורפי

הלהקה המיתולוגית של שנות ה-90 חוזרת לבמות לארבע הופעות בלבד במהלך חודש פברואר הקרוב, 17 שנים לאחר שהתפרקה

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

17 שנים אחרי ההקלטות האחרונות יחד, כרמלה גרוס ואגנר, מהחשובות שבלהקות שהובילו את פריחת הרוק הישראלי בשנות התשעים, מתאחדת לארבע הופעות.

ב-1995 התפרקה הלהקה והסולן ערן צור המשיך לקריירת סולו מוצלחת. רק ב-2001 התאחדה הלהקה בהרכב המקורי לשתי הופעות בלבד במועדון הבארבי. כעת, 20 שנה אחרי אלבום הבכורה של הלהקה, יתאחדו חבריה ערן צור, אורי פרוסט, אבשלום כספי ואורי בלק.

» כרמלה גרוס ואגנר בהופעה - כל הפרטים כרמלה גרוס ואגנר היא אחת מלהקות הרוק החשובות שפעלו בארץ, שתרמה גם היא במידה רבה לעיצוב הסאונד של הרוק הישראלי במהלך שנות ה-90. כאמור, אלבומה הראשון של הלהקה "פרח השחור" יצא בשנת 1991 ונחשב עד היום לאחד מאלבומי הרוק הטובים בארץ. בין הלהיטים בו: "פרח שחור", "כרמלה גרוס ואגנר", "רטוב וחם", "תמונה אימפרסיוניסטית", "פרפרי תעתוע" ועוד. ב-1994 החל צור לעבוד על אלבום סולו ראשון ("עיוור בלב ים"), אך כיוון שחברי הלהקה השתתפו בכולו, נכתב עליו לבסוף "ערן צור - כרמלה גרוס ואגנר". האלבום הניב להיט גדול נוסף של צור והלהקה, "ערב ב' כסלו". בשנים 1992-94 עבר ההרכב מספר שינויים והשתתף בעיבוד מחודש לשיר "אלינור" של זוהר ארגוב (אליו הוחזר במיוחד לעיבוד ולנגינה אורי פרוסט).חיים את החיים. כרמלה גרוס וואגנר:

ב-2001 התאחדה הלהקה המקורית לשתי הופעות ובאוגוסט האחרון, באופן חד פעמי הלהקה הפתיעה במופע איחוד שפתח את הופעתה של להקת אינטרפול בתל אביב. בעקבות התגובות יוצאות הדופן, חברי ההרכב המקורי נעתרו לדרישת הקהל והודיעו על סיבוב איחוד חד פעמי שיכלול ארבע הופעות.

» כרמלה גרוס ואגנר בהופעה - כל הפרטים