בקרוב: הקלטות חדשות לשיריו האחרונים של יוסי בנאי

האלבום "יוסי בנאי - שירים אחרונים" יכיל שירים שהתכוון בנאי להקליט לפני מותו. שיר ראשון מתוכו יוצא הבוקר בביצוע ברי סחרוף. רע מוכיח שהפיק את הפרויקט: "ניסינו לשמר את הרוח של יוסי"

ניר גורלי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר גורלי, עכבר העיר

כשש שנים אחרי מותו של יוסי בנאי צפוי לצאת לכבודו במרץ אלבום חדש שיקרא "שירים אחרונים". בשנת 2006 עבד בנאי על אלבום חדש בביצועו. את כל המילים לאלבום כתב ואת כל הלחנים לשירים אסף ובחר. לאחר פטירתו, במאי 2006, החל תהליך שמטרתו הוצאה לאור של שירי האלבום תוך שימת דגשים על שימור רוחו המוזיקלית והכללת כל השירים אותם תכנן להקליט. "קיבלתי טלפון מהליקון ועוד לפני שסיימו להציע את ההצעה אמרתי כן", אומר רע מוכיח, שהופקד על העיבוד וההפקה המוזיקלית של האלבום.

האלבום כולל 11 שירים ולוקחים בו חלק כמבצעים וכמלחינים: אהוד בנאי, ארקדי דוכין, ברי סחרוף, יובל בנאי, מאור כהן, איריס פרחי, מיכה שטרית, בטי פבלו, עידן רייכל, פיטר רוט, קורין אלאל ושלומי שבן. המבצעים הם אחד אחד אנשים מאוד טובים", מוסיף מוכיח. "הקונספט שלי היה לשמר את הרוח של יוסי בצליל ובאותו זמן להתאים אותו לסגנון של המבצעים. הניסיון היה לשמר את הצליל הישן בלי ליפול לדאחקה כי יש גבול דק בין השניים. למזלי הם הגיעו עם המון כבוד ואהבה, היה להם ניצוץ בעיניים. למעשה נוצרה סיטואציה מאוד מעניינת שהם היו צריכים לעשות קאבר לשירים שלעולם לא הוקלטו".יצירה ראשונה מתוך האלבום, "ראיתי עיניים חלונות", בביצועו של ברי סחרוף, יוצאת הבוקר כסינגל ראשון. המילים הם של יוסי בנאי והלחן של בטי פבלו.ברי סחרוף - ראיתי עיניים חלונות:

נעמי שמר
יוני רכטר
שלום חנוך
יהודה פוליקר
הכרת אותו?
מעמודי התווך של התרבות. יוסי בנאי (צילום: ליהיא לפיד)