ניר גורלי, עכבר העיר

אלבום חדש בסדרת "עבודה עברית", והפעם מחווה לשירי הילדים של שלום חנוך. הפרויקט מציג גרסאות כיסוי למיטב השירים אותם הלחין חנוך במהלך הקריירה שלו, לטקסטים של של כותבים שונים כגון יענקל'ה רוטבליט, לאה גולדברג, מאיר אריאל, מרים ילן שטקליס ואחרים. בין המשתתפים באלבום: ברי סחרוף, דני סנדרסון, יהודה פוליקר, יוני רכטר, מירי מסיקה, נינט, בוגי בלגן ועוד רבים אחרים. הבוקר יוצאים שני סינגלים ראשונים, אחד הוא ביצוע לשיר "אבשלום" בביצוע משותף של גידי גוב ורוני אלטר, והשני גרסה של יוני בלוך ומאיה בלזיצמן לשיר "מכופף הבננות".

"השיר הזה עושה משהו בלתי אפשרי: הוא לוקח דבר שנראה מובן לכולנו ומסביר אותו בצורה לא הגיונית", מספר בלוך על "מכופף הבננות", שכתב מאיר אריאל ונכלל במקור באלבום "מזל גדי" של אריק איינשטיין מ-1968. "הרעיון שיש גמד קטן שנותן לכל פרי ולכל ירק את הצורה המיוחדת שלו גרם לי להסתכל אחרת לגמרי על פירות. אי אפשר שלא לדמיין את הגמד עובר בלילה בין הבננות הישרות ומכופף אותן כדי שייראו כמו שאנחנו מכירים אותן היום. המילים המופלאות של מאיר אריאל והלחן הגאוני של שלום חנוך הפכו את השיר הזה לקלאסי וכבוד הוא לי לבצע אותו מחדש". על מילות השיר "אבשלום", שדווקא לא מזוהה כשיר ילדים, חתומים ביחד אורי זהר, אריק איינשטיין, בועז דוידזון, יהונתן גפן, צבי שיסל ושלום חנוך. הוא נכלל באלבומם המשותף של חנוך ואיינשטיין, "שבלול", שיצא ב-1970.יוני בלוך ומאיה בלזיצמן - מכופף הבנות:

גידי גוב ורוני אלטר - אבשלום:
את היוזמה והניהול האמנותי של הפרויקט נטל קובי בן-עטר, שביקש לתת ביטוי לצורך ולמחסור שבמוזיקה איכותית לילדים בשנים האחרונות. הוא שיתף את חנוך ברעיון, שנתן ברכתו וליווה את תהליך בחירת השירים, המבצעים וההקלטות. האלבום יצא לקראת פסח במארז מהודר של ספר-דיסק. תחת הכותר "עבודה עברית", יצאו עד כה שני אוספי קאברים מצליחים לכבוד יום העצמאות ה-50 וה-60. כמו כן ב-2009, במלאות חמש שנים למותו של עוזי חיטמן, יצא אוסף בו ביצעו זמרים מהזמר הים תיכוני גרסאות לשיריו.