עכבר העיר

נשיא ארצות הברית לא יכול היה להתאפק, כשהושיט לו את המיקרופון מיק ג'אגר, והצטרף בשירת הבלוז. אמש הפך הבית הלבן למועדון בלוז, כשעשרות אמנים הגיעו להופיע במקום. הופעתו המפתיעה של ברק אובמה הגיעה בסופו של הביצוע לשיר "Sweet Home Chicago", המנון הבלוז המפורסם ממקום הולדתו של הנשיא. במהלך הביצוע, אגדת הבלוז באדי גאי התלוצצה עם הנשיא על כך ששמע שאובמה שר לאחרונה שיר של אל גרין ושהוא חייב להתמיד בשירה. מיידית הושיט לו מיק ג'אגר הזריז את המיקרופון. הנשיא נראה נבוך תחילה אך הסכים "לזרום" עם המעמד ושר את אחד הבתים מהשיר. לאחר שסיים הושיט את המיקרופון לאגדה נוספת שניגנה על הבמה, בי.בי.קינג.

אובמה פתח את האירוע בכמה מילים על המינוסים בלהיות נשיא: "אתה לא יכול פשוט לצאת להליכה למשל". אבל הוסיף שישנם ימים בהם כל התסכולים מתנדפים. ימים בהם מיק ג'אגר, ביבי קינג, ג'ף בק ועוד אגדות מוזיקה מגיעות לבית הלבן לשיר את הבלוז. "אז לדברים יש נטייה להתאזן", התלוצץ הנשיא. "המוזיקה הזו מדברת בעד עצמה" אף אדם לא חווה את החיים ללא כאב ושמחה, תחושת ניצחון ותחושת צער. הבלוז תופס את כל התחושות הללו, לפעמים רק באמצעות שורה אחת או תו".

הציפייה הגדולה באירוע הייתה לעלייתו לבמה של סולן הרולינג סטונס, מיק ג'אגר. מאז סיבוב ההופעות האחרון של להקתו האגדית, הופעותיו של ג'אגר מעטות. ג'אגר לא אכזב ונתן ביצועים אנרגטיים לשני שירי בלוז, לפני שביצע את להיטם של הסטונס – "Miss You", וגרם לנשיא ולאשתו לעמוד על הרגליים ולרקוד. הקונצרט התקיים במסגרת סדרת "הופעו בבית הלבן" שתשודר ברשת הטלוויזיה PBS. כמו כן הקונצרט נגע בסגנון הבלוז לציון "חודש ההיסטוריה השחורה", שמתקיים בארצות הברית.חוזר לשיקגו. אובמה מזמר: