הבלקן ביט בוקס יופיעו בגרמניה בערב יום השואה

במסגרת סיבוב הופעות בינלאומי, נקבע ללהקה המצליחה מופע במינכן מחר בערב, בעת כניסת יום השואה. לאחר לבטים הוחלט לקיים את המופע "במתכונת אחרת"

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

להקת בלקן ביט בוקס נקלעה בעל כורחה למצב מעט בעייתי במסגרת סיבוב ההופעות האירופאי שהיא מקיימת בימים אלה. אחד המקומות בהם נקבעה ללהקה הופעה הוא העיר מינכן שבגרמניה, אלא שהעיתוי מעט מוזר - בזמן שבישראל יציינו את ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

הבלקן ביט בוקס שקלו לבטל את המופע בשל הרגישות, אך לבסוף החליטו לעמוד בהתחייבות ולקיים אותו במועד המתוכנן - "בלקן ביט בוקס היא להקה פעילה בשוק המוזיקה הבינלאומי, הפעילות והצוות המקיף את ההרכב מתפרשים על פני 3 יבשות", מסרה הלהקה בהודעה רשמית. "מאז צאת האלבום 'Give', הלהקה יצאה לכמה סיבובי הופעות אינטנסיביים במדינות רבות בעולם שמתופעלות ונקבעות על ידי צוותים אירופאים ואמריקאים חודשים מראש. בתוך כך נקבע סיבוב אפריל ובתוכו המופע במינכן".

"כשחברי הלהקה הישראלים קיבלו את לו"ז ההופעות המלא והמדויק והבינו שההופעה הזו נקבעה ל-18 באפריל, התנהל דיון בשאלה אם לקיים את המופע. על הפרק עמדו שאלות לא פשוטות ובסופו של עניין הוחלט לעמוד בהתחייבות".

"אחד המסרים הבולטים ביצירה של BBB אם לא הבולט בהם - הוא קריאה לשיוויון מלא בין כל בני האדם ללא קשר לצבע, מין או דת, ובתוך כך מאבק בגזענות על סוגיה השונים. מטבע הדברים המופע יתקיים במתכונת אחרת מאשר בכל ערב אחר, כאשר העיתוי והמעמד השונים והמורכבים עומדים למול פני הלהקה. הלהקה מצרה אם מישהו נפגע מעצם קיום המופע".