עיכוב בשיפוץ היכל התרבות: הפילהרמונית לא תפתח את העונה באולם

העיכוב נובע מבעיות שילוב בין המשימות של ארבעת הקבלנים המועסקים בפרויקט. התזמורת תשוב למשכנה הקבוע רק בעיצומה של העונה הבאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סיום השיפוץ בהיכל התרבות בתל אביב מתעכב בחודשים אחדים. יו"ר הנהלת התזמורת הפילהרמונית הישראלית, יהושע פסטרנק, מעריך כי התזמורת תחזור לנגן בהיכל התרבות בתל אביב, מקום משכנה הקבוע, רק בעיצומה של העונה הבאה, למרות הכוונה המקורית לחזור להיכל עד תחילת העונה, באוקטובר 2013.

העיכוב, הסביר, נובע מבעיות שילוב בין המשימות של ארבעת הקבלנים המועסקים בפרויקט. עוד ציין כי ההוצאה הכרוכה בשיפוץ מתאימה לתחזית: כ-140 מיליון שקל. "אנו מקווים שנחזור לנגן בהיכל התרבות לא יאוחר מאשר במחצית העונה הבאה", אמר פסטרנק, (עונת הקונצרטים של הפילהרמונית מתחילה באוקטובר ונמשכת עד יולי), והדגיש כי התזמורת תתחיל לקיים קונצרטים בהיכל התרבות, מיד לאחר שיתקבלו אישורים להפעיל את האולם ואת האכסדרה - גם אם העבודה על החלקים האחרים של הבניין, לרבות חדרי האמנים והסולנים, עוד לא תסתיים עד אז.

בעונה הנוכחית מופיעה התזמורת באולם סמולרש ליד אוניברסיטת תל אביב ובהאנגר בנמל תל אביב; הקונצרטים בחודשים הראשונים של העונה הבאה ייערכו בסמולרש בלבד. לאחר שהתברר כי באולם זה מתקבלים הדהודים בזמן הנגינה, הותקנו שם משטחים סופגים מיוחדים על הקירות. יש להזכיר כי בעונה הנוכחית נאלצה הפילהרמונית לספוג ירידה משמעותית במספר המנויים.

השיפוצים בהיכל התרבות, שמתבצעים לאחר מאבק ציבורי ממושך, החלו באוגוסט 2011. מתכנן-העל של השינויים האקוסטיים באולם הוא המומחה היפאני יסהויסה טויטה. מספר המקומות באולם המשופץ יהיה 2400, לעומת יותר מ-2700 כיום, בעיקר בשל הגדלת הרווח בין השורות.

בעירייה מסבירים כי לא מדובר בעיכוב, שכן לא הוגדר תאריך יעד סופי: "המועד המתוכנן לחזרת התזמורת הפילהרמונית לפעילות בהיכל התרבות, הוא חודש מארס 2013. עד כה לא הוגדר בפרויקט לוח זמנים סופי ונדרש היה להשלים את חפירות הקרקע כדי לגבשו. כעת, משכל הנתונים בידינו, אפשר לבצע הערכה של לוח הזמנים, והמועד האמור לעיל הוא תוצאתו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ