עברי לידר: "החיפוש נהיה גדול יותר כל פעם"

ארבע שנים אחרי אלבום הסולו הקודם שלו, ותוך כדי העבודה עם TYP מוציא עברי לידר אלבום חדש. הבוקר יוצא הסינגל הראשון מתוכו "מישהו פעם"

עידן חגואל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידן חגואל, עכבר העיר

"זה לא שיר על מישהי ספציפית", אומר עברי לידר על שירו החדש "מישהו פעם", שמושר בגוף ראשון של דמות נשית. "יש בשיר הזה כל מיני אנשים מבחינתי, שבסוף הם באים לכדי סיפור אחד. הוא סובב את השאלה הבסיסית שמעסיקה הרבה אנשים שקרובים אלי – החיפוש. בעולם המודרני שלנו החיפוש נהיה יותר גדול כל פעם. האופציות גדלות, אנחנו מתמכרים לחיפוש, וכשאנחנו מתמכרים לחיפוש אנחנו יכולים לפספס דברים שהם מול העניים שלנו".החיפוש המיני?"זה יכול להיות חיפוש מיני, אבל זה לא חייב להיות מיני – גם רגשי. האהבה הזו היא רגשית ולא רק מינית. בעולם ישן אנשים התחתנו בגיל מאוד צעיר ונשארים לנצח יחד. בעולם שלנו שהוא יותר פתוח וליברלי אנשים יותר מתבלבלים. שזה לא בהכרח דבר רע. יש בזה המון יופי שאנחנו חיים עם יותר חוויות".עברי לידר - מישהו פעם (בימוי: יריב בראל):

אתה מתגעגע לערך הישן של זוגיות?
קרוב לארבע שנים חלפו מאז האלבום החדש. למה לקחת הפסקה שהיא יחסית ארוכה, בסטנדרט שלך?
משהו השתנה בך מאז?
"בודק את הגבולות שלי". TYP:
ג'וני גולדשטיין
TYP
העבודה עם TYP שחררה אותך לייצר תקליט סולו רגוע יותר?"אני חושב ש-TYP שחרר אותי מאוד, בתור מוזיקאי ובתור פרפורמר. אני בודק שם את הגבולות שלי – מגבולות מוזיקליים ועד לעבוד עם גיא שגיא שמכריח אותי לשים עקבים בסוף של וידאו. יש בתקליט החדש משהו מאוד לא מתאמץ. אני תמיד מנסה לעשות תקליטים שישמעו כאילו אני לא מתאמץ, אבל אני חושב שהפעם יש משהו באמת לא מתאמץ".למה בחרת ב"מישהו פעם" כסינגל ראשון?"אני מנגן את השיר הזה כבר שנה בהופעות. יש בהפקה שלו משהו שמתאר את ההפקה של האלבום יפה. מצד אחד עם פסנתר ועשיר ומצד שני יש בו משהו חדש במבנה ובסאונד. תמיד אתה מתחיל ממשהו, זה לא בהכרח אומר שככה ישמע התקליט – הסינגל השני ישמע מאוד שונה מהתקליט הזה".