מאחורי השירים: רן ניר מספר על הפרויקט L.F.N.T

סיבובי ההופעות הארוכים עם המוג'וז עוררו אצל רן ניר את הצורך ליצור. כעת עם פירוק הלהקה הוא מוציא אלבום תחת השם L.F.N.T, ומספר על התהליך שהוביל לכתיבתו

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

רן ניר, הבסיסט לשעבר של אסף אבידן והמוג'וז יוצא בקיירת סולו. תחת השם L.F.N.T הוציא לאחרונה אלבום בכורה בשם Tales Of a Drunken Man. את חומריו האישיים כתב ניר במהלך השנים האחרונות, בדרכים, תוך כדי סיבובי ההופעות עם המוג'וז בארץ ובחו"ל. עם הפסקת פעילותה של הלהקה החל להקליט את השירים, כאשר הוא מצרף לתהליך את מי שתמיד היה לצידו, יוני שלג, מתופף המוג'וז, שעזר בשלבי טרום ההפקה וגם הלחין שיר אחד באלבום. שם יוסי מזרחי (הקולקטיב, הדג נחש) חבר בשלבי ההפקה. להקלטות האלבום ולמופע החי הרכיב סביבו ניר מעין סופר-גרופ של נגנים מוכשרים מתעשיית המוזיקה המקומית, בהם נגנים מהמוג'וז, הקולקטיב, האחים רמירז ועוד. מופע השקת האלבום של L.F.N.T ייערך ביום ד' ה-30.5 במועדון הבארבי בתל אביב. ביקשנו מניר שיספר את הסיפורים מאחורי שירי האלבום.

» L.F.N.T בהופעה - כל הפרטים

Something in the water

"לפני בערך תשעה חודשים חזרתי לארץ מהטור האחרון של המוג'וז. היה ברור שנגמרה תקופה וההרגשה היתה עצובה ולא נעימה, דבר שלצערי הוביל לשתיה מרובה בלילות התל אביבים הבודדים. באחד מהלילות האלו חזרתי הביתה רק חצי שתוי, התיישבתי על המיטה, והשיר הזה פשוט יצא. באותו רגע הבנתי שאני רוצה להקליט אלבום".

Parading shoes

"עוד נסיעת אוטובוס ארורה וארוכה ברחבי אירופה. אחת מאלה שיש לך זמן לחשוב, אולי יותר מידי זמן. הטור הולך טוב מאוד וההופעות מלאות ונשמעות מעולה, אבל מידי פעם יש הבלחות קטנות של ריבים בין החבר'ה. ככה זה בלהקה, זה קורה, לא משהו מיוחד. אבל בזמן האחרון זה קורה יותר מידי. וזה גורם לי לחשוב, אולי לא כל הנוצץ זהב?"

שירים של שיכורים. LFNT (עטיפת האלבום) Between understanding & salvation

"אותה נסיעה בדיוק - זו מהשיר הקודם, כבר אמרתי שיש יותר מידי זמן לחשוב? בכל מקרה עכשיו החשיבה היא כבר לא רצונית. ככה זה, אחרי חמש שעות לערך, אותו הנוף, במישורים אינסופיים של אותן הדרכים כבר חודש וחצי. המוח מתחיל לדמיין דברים, שהופכים לשירים. איפשהו בין הבנה לישועה זה מה שהמוח שלי ראה..."

On The Road

"אחר צהריים אחד לפני בערך שנתיים, אני נמצא בארץ לחודש בין סיבובי הופעות באירופה. יוני אמר לי שיש לו איזה לחן לשיר ושאל אותי אם בא לי לכתוב לו מילים ולהקליט שירה. אחרי שמיעה אחת מיד ידעתי על מה השיר: בדיוק באותה תקופה מישהי נכנסה לי ללב, תקופה לא טובה להיכנס לי ללב. היינו נוהגים לעשות סיבובי הופעות ממושכים בחו"ל, חודשיים או שלושה או יותר כל פעם, הרחק באירופה. השיר הזה מבטא את החוויה שלי בדרכים, רחוק מאהבה. קיטש, אבל טוב".

Chance

"כמה שאני אוהב את המילה הזאת, מילה כל כך קטנה עם כל כך הרבה משמעויות. יש אנשים שמאמינים באלוהים, יש אנשים שמאמינים בכח עליון, יש אנשים שלא יודעים במה להאמין, יש אנשים שלא מאמינים בכלום, אבל מה שבטוח זה שאף אחד לא יודע מה באמת קרה אי שם לפני הרבה שנים. לא המדען הכי טוב בעולם ולא הרב /הכומר/ האימאם או הנזיר הכי גדול. ומה הייתי נותן בשביל צ'אנס אחד לדעת".