זיגי סטארדאסט בן 40: פרויקט מיוחד

שרון מולדאבי, שרון קנטור, חמי רודנר ומוזיקאים נוספים מספרים על החיבור שלהם עם יצירת המופת של דיוויד בואי

עידן חגואל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידן חגואל, עכבר העיר

בשישי לשישי 1972 הראה האלבום "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars" את האור למתבגרים באנגליה. אלבום הקונספט הסמינלי של דיוויד בואי, שהוקלט בשלהי 71' ובתחילת 72' בלונדון, שבועות ספורים בלבד לאחר שסיים את ההקלטות ל-"Hunky Dory" (קצב העבודה של בואי בשנות ה-70' הפך לחלק מהמיתולוגיה שסובבת אותו), ממשיך להצית את הדמיון של חובבי הרוק והפופ. זיגי סטארדאסט חוגג 40 ושרון מולדאבי, שי נובלמן, שרון קנטור, חמי רודנר, אלי לולאי וניצן חורש משתפים בזכרונות האישיים ובהשפעה של האלבום הקלאסי והתמיד עתידני הזה על יצירתם.

» דיוויד בואי: האיש שנעלם מהעולםשרון מולדבי: "בואי הפך למחולל יצירתיות"

אסקפיזם שמעודד אותך להתחבר לעצמך. דיוויד בואי (עטיפת האלבום)
שיר אהוב:
רגע גאוני
(שרון מולדאבי)
שי נובלמן: " הוא ממש יפה. אבל מה זה השיער האדום הזה?"
שיר אהוב:
רגע גאוני באלבום:
(שי נובלמן)
אלי לולאי: "לא האמנתי שאפשר לכתוב ככה"
שיר אהוב:
הרגע הגאוני באלבום:
(אלי לולאי)
שרון קנטור: "עדיין מתבלבלת בין בואי לאחותי"
שיר אהוב:
רגע גאוני באלבום:
חמי רודנר: "שאכטות ראשונות והזיות רוקנרול"
שיר אהוב: Moonage Daydream - ההכרזה I'm an alligator! הייתה מעין פקודה תקיפה בשבילי לדחוף מיקרופון מול השפתיים וגיטרה על המפשעה. מי לא רוצה להכריז שהוא אליגטור? שהוא אימא ואבא שבאים אליך? שהוא פולש חלל? ובאמת ב-1999,כשהקלטנו עם איפה הילד את קטעי הבונוס לאוסף שלנו, הקלטנו גם את Moonage Daydream בגרסה מאד מרגשת לעניות דעתי האובייקטיבית.רגע גאוני באלבום: Suffragette City, 2:48 ,wham bam thank you mam!" נשמע כמו העבודה הכי טובה בעולם. (חמי רודנר) ניצן חורש: "פתאום נפל לי האסימון"

זה מעייף לדבר על חשיבות של אלבומים, ומוציא את הכיף מהמוזיקה. שום דבר הוא לא 'חשוב', אפשר להרגיע את הפומפוזיות. אני בדרך כלל אוהב תקליטים שלא נחשבים לחשובים. מי שמחליט את זה אלה אנשי תעשייה ציניים. מבחינתי, האלבום תמיד היה שם. יש לי את הדיסק מגיל 13 נגיד, ואף פעם לא נקשרתי אליו במיוחד באופן אישי, מעבר ליראה בפני קלאסיקה שכזו. רק בשנה האחרונה, אני פעם ראשונה בחיים בטראנס של בואי. פתאום נפל לי האסימון. בואי תמיד היה נראה לי 'יותר מדי'- זו בעיה שיש לי בדרך כלל עם קלאסיקות איקוניות. אני יותר מתחבר רגשית לדברים 'קטנים' שיכולתי לאמץ באופן פרטי. נגיד באזור הזה נקשרתי מאוד למארק בולאן ו'טי רקס', שבואי הזיקית היומרנית שדד בפאזת הגלאם רוק שלו, והשאיר מאחור. כל זה השתנה לגמרי בשנה האחרונה, אני אוהב כל תו של בואי עכשיו בכל ליבי".שיר אהוב: "יש בו רגעים הרבה יותר פואטיים, אבל Suffragette City הוא אחד השירים שהכי עושים לי את זה בעולם מבחינת ויייב. הוא השפעה מאוד ישירה על הסינגל החדש שלנו (להקת אלקטרה ע.ח.), אז ממש ניתחתי מה קורה בו לפרטי פרטים בחודשים האחרונים. הטקסטורה המיוחדת של גיטרות אקוסטיות וסקסופון בתוך שיר רוק'נרול אינטנסיבי.רגע גאוני באלבום: wham bam thank you mam. כאילו שטות קטנה וזניחה באמצע שיר, אבל בעצם הברייק הכי מבריק בהיסטוריה. (Suffragette city 2:55). (ניצן חורש)