פסטיבל עצמאי בשטח: איגי דיין מרגיש בבית

"יפה שמרימים פסטיבל רוק דווקא בתקופה שזה נראה לא נכון", אומר איגי דיין, מתופף משינה, שיופיע מחר (ה') עם להקתו "הצללים" לצד שלום חנוך, ברי סחרוף, אסף אבידן ואחרים

ניר גורלי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר גורלי, עכבר העיר

קיבוץ רגבים יארח מחר (ה') פסטיבל חדש בשם "עצמאי בשטח". הפסטיבל, בהשראת מאיר אריאל ז"ל, הוא בעצם ערב הופעות רוק, שיחל בשעה 17:00 ויגלוש לתוך הלילה, ויכלול הופעות של שלום חנוך, רמי פורטיס, ברי סחרוף, אסף אבידן, רוקפור, מרסדס בנד,תמר אייזנמן, Tree,רוני פיטרסון, אדיר והילדות, טייני פינגרז. חבר נוסף של כבוד בסצנת הרוק הישראלי הוא גם חבר הקיבוץ בחצי שנה האחרונה, איגי דיין, שיופיע עם הלהקה החדשה שלו "הצללים". דיין, מתופף להקת משינה, הוציא בשנות ה-90 אלבום בכורה בשם "משהו ממך", ובימים אלו הוא עובד על אלבום נוסף. "אני יודע שיש אנשים שהאלבום הראשון דיבר אליהם אבל אותי זה הותיר קצת במבוכה", מספר דיין. "לפני כארבע שנים התחלתי לנגן חומרים חדשים ולפלס דרך לאלבום הבא. הפעם זה הגיע דרך הופעות וקהל ולא דרך האולפן. באמצע ההקלטות מצאתי את צחי אלוש מלהקת 'המרפסות', הוא אוהד של משינה והוא רצה לקבוע איתי פגישה. למרות שכבר הייתי בעבודה על האלבום התחלנו להקליט אותו שוב. הזדמן לי מפגש מוזיקלי מרגש שעליו לא מוותרים, והתחלתי לעבוד איתו ועם הלהקה שלו. הרגשנו שבאולפן נוצרת מוזיקה שמצד אחד לא יותר צעירה ממה שאני מרגיש ומצד שני הלהקה, חבר'ה בגילאי ה-20, יכולה להתחבר אליה".»פסטיבל עצמאי בשטח - כל הפרטיםאמנם אלוש הפיק את האלבום, אבל על הבמה מנגן דווקא אחיו, מאור אלוש, על הגיטרה, לצד רועי בר שדה (גיטרה), שחר ימפולסקי (קלידים), דני שניידרמן (בס) ונדב ונטורה (תופים). "אנחנו מנגנים רוק ישראלי", צוחק דיין כשנשאל על הסגנון של ההרכב. "יש בזה פולק וגראנג', רוקנרול השפעות מהאייטיז. שילוב של העולמות שלי והחברים האחרים".

יש לדעתך מקום לפסטיבל כזה, דווקא כשהרוק לא בשיא הפופולריות שלו?"על פניו לא, אבל זה כל היופי שמרימים פסטיבל כזה דווקא בתקופה שזה נראה לא נכון. אבל ממה שאני יודע כבר נמכרו כמה אלפי כרטיסים אז ריק זה לא יהיה. וגם ברמה האמנותית יהיה רוקנרול. מבחינת הייצוג יהיו שם הרכבים צעירים מהטובים ביותר שפועלים כיום לצד שלום חנוך, ברי, פורטיס, וגם אסף אבידן ותמר אייזנמן. זה ממש מדליק בעיני והכוונה היא לעשות מזה משהו שנתי".

להקת רוק גדולה שדווקא לא תשתתף בפסטיבל זו משינה, שנמצאת כרגע בסיבוב הופעות אקוסטי, מופע שאף יצא על גבי דיסק ודיוידי. השבוע נודע ששניים מחבריה, יובל בנאי ושלומי ברכה, יקחו חלק כמנטורים בעונה השנייה של The Voice, שם ישבו למעשה על כסא אחד, כפול. "אני לא יודע איך זה יהיה בטלוויזיה, אבל בעיני הנוכחות המשותפת שלהם תמיד עובדת", מפרגן דיין לחבריו. "לדעתי זה עומד להיות לא קונבנציונלי".

יהיו ביניהם הרבה חילוקי דעות?"שלומי זה שלומי ויובל זה יובל. אם בתכנית היו רוצים דעה אחת הם לא היו מביאים את שניהם. זה ללא ספק יהיה מעניין".