לקום ולכתוב שיר: מאחורי השירים של ידועה בציבור

להקת "ידועה בציבור" מוציאה אי.פי. בכורה עם ארבעה שירים. סולנית וכותבת המילים, נגה שפר, מספרת על תהליך הכתיבה של שירי האלבום

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

להקת הרוק "ידועה בציבור" מוציאה כעת אי.פי. ראשון. הלהקה, בהנהגתה של הסולנית, נגה שפר, עורכת דין ביום ורוקרית בלילה, הוקמה לפני כשלוש וחצי שנים ומאז מופיעה עם חומרים מקוריים. הכל התחיל כששפר והילית רוזנטל (קלידים ומחשב) החלו ליצור סקיצות ביתיות אלקטרוניות, ובהמשך, כאשר חיפשו סאונד יותר חי החלו באיסוף שאר חברי ההרכב (עידית ועדיה – בס, גיל רייכנטל – תופים, ערן לבנת – גיטרות), שיצרו לבסוף איזון מדויק בין החשמלי לאלקטרוני. בסוף התהליך פנו חברי ההרכב למפיק ניר אוורבוך שהעשיר וחידד את הסאונד החשמלי המזוהה עם הלקה לכדי הרמוניה שלמה של צלילים. הלהקה מזוהה ואהודה בקרב הקהילה הגאה. חשוב לה לציין שבזמן שבאוויר נשמעות אמירות קשות מנבחרי ציבור, שתיים מחברות ההרכב חובקות בנות זוג. הבסיסטית, אף ילדה ממש לאחרונה את בנה הבכור, אותו נשאה בבטנה על הבמה גם בסוף החודש התשיעי להריונה. נגה שפר סיפרה לעכבר העיר על שירי האי.פי. החדש, לו ניתן להאזין במלואו.» ידועה בציבור בהופעה - כל הפרטיםלתפוס את הסיטואציה: "תחשבי"זה שיר על שליטה. על פחד נטישה. על הרצון לתפוס את הסיטואציה לפי שהיא תתפוס אותך. אשליה. את השיר הזה היה הכי כיף להקליט כי הוא פשוט וזורם, ומאד קל לזהות בו כל אחד מחברי ההרכב. ליין הבס המחוספס, הסאונדים האלקטרונים המרחפים, הדיוק של התופים והגיטרות שדוחפות את הכל קדימה. להקשיב לו תמיד מעלה בי חיוך, כי הוא מזכיר לי כמה האנשים שאיתי בדבר הזה, אהובים עלי וחשובים לי, ואיך במקרה שלנו השלם באמת עולה על סכום חלקיו .

לשבור שתיקה: "מילים טובות"
חיבור ואינטימיות: "פרפורים אחרונים"זה השיר הזה שלא צריך להתאמץ בו בכלל. שהוא חיבור, שהוא אינטימיות. שהוא עובד כשהכל עובד וכשלא לא יעזור שום דבר. מתוך ארבעת השירים באי.פי השיר הזה הוקלט כמעט ללא מגע של הפקה. הבנו שצריך להקליט אותו בדיוק כמו שהוא. ניגנו אותו כולנו יחד באולפן של ניר פעם, פעמים, שלוש, והייתה הקלטה. השתדלנו כמה שפחות לגעת, כמה שפחות לשנות. זה שיר שיש לו חיים משל עצמו ואנחנו רק צריכים לא להפריע.

לייצר לעצמי נוכחות: "תסתכלו"ערב. קיץ. מזמן מאד. אני צריכה לרוץ להופעה של חברה. חברה יותר יפה, יותר מוכשרת, שרה יותר טוב. יש לה כל מה שאני רוצה. אני בזוגיות מחורבנת ואין לי שום דבר להיאחז בו. אני שולפת מילים ישנות שפעם כתבתי מאיזו מחברת מרוטה. חייבת כאן ועכשיו לייצר לעצמי נוכחות, לשמוע את עצמי קיימת. 90 שניות ויש שיר. אני רצה החוצה ושוכחת בינתיים. אחר כך כל מי שינגן איתי יוסיף משהו משלו. בדידות, ציניות, כעס, חרדה ולהרביץ להרביץ בתוף.