זמרי המוזיקה המזרחית יקימו מאהל מחאה נגד גלגלצ

הסוכן ינאי רטפן והזמר דודו אהרון עומדים מאחורי מאהל מחאה שיוקם מול תחנת גלגלצ בחודש הבא, כנגד מדיניות הפלייליסט של התחנה. גלגלצ בתגובה: הטענות "נובעות מאינטרסים מסחריים וכספיים גרידא"

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

ב-1 באוגוסט יוקם מאהל מחאה אל מול תחנת גלגלצ ברחוב יהודה הימית שביפו. בעליה של חברת הייצוג "כחול לבן אמנים", המנהל האישי ינאי רטפן והזמר דודו אהרון, הם ממקימי המאהל שיוצא נגד מדיניות הפלייליסט של התחנה שלטענתם מתעלמת כבר שנים משיריהם, על אף פניותיהם הרבות. את מאהל המחאה בפלייליסט יאיישו עשרות אמנים במשך חודש שלם ויבצעו בו שירים שלא מושמעים בתחנה. המארגנים מוחים על כך שתחנת רדיו ציבורית לא יכולה לבחור קו מוזיקלי אישי של עורכי התחנה, אלא אמורה לשרת את כלל טעם הציבור.

"קיבלנו עשרות טלפונים ופניות מחברים למקצוע, אמנים, מפיקים, יוצרים ואנשי ציבור שמגבים את הצעד הזה", מסרו רטפן ואהרון. "אנשים רבים שאלו אותנו אם אנחנו לא מפחדים לצאת בגלוי, והתשובה היא חד משמעית לא. אז ימשיכו לא להשמיע אותנו בתחנה? אנחנו כאן כדי לעשות שינוי עבור אמנים רבים שמאסו בהתעלמות הבוטה של גלגלצ מיצירותיהם". עוד מסרו כי מדובר בתחנה ציבורית הממומנת מכספי הציבור ולא בתחנה פרטית שמנוהלת על פי טעם אישי של מספר מצומצם של אנשים שחורצים גורלות למאות אמנים בתעשיית המוסיקה כיום. "חשוב לנו להדגיש כי לא מדובר במחאה של המוסיקה הים תיכונית אלא במחאה של אמנים מכל הז'אנרים המוזיקליים שאינם זוכים לביטוי הולם בגלגלצ".

"אני לא בא מתוך מסכנות, אין לי בעיה שלא ישמיעו אותי", אומר הראפר אבי מסיקה לעכבר. "הבעיה היא דרך הפעולה הדורסנית של התחנה. המון אמנים מצליחים לא חייבים את גלגלצ. אבל נמאס לקבל תשובות כמו 'השיר לא מתאים לאופי של התחנה', ממקום שנחשב עדיין לאליטה. אני לא חושב שטעמם האישי של עשרה אנשים יכתיב האם לאמן אחד תהיה פרנסה או לא".

מסיקה סבור שכוחו של המאבק הפעם הוא בהתאגדות של האמנים כנגד המדיניות של התחנה הצבאית. "הרדימו אותנו, התרגלנו כבר שזו תחנה שלא מקבלת כל אחד", אומר מסיקה. "גם עמיר בניון ניסה להילחם בהם, אבל כל עוד זו מלחמה פרטית היא לא אפקטיבית".

אתה מושמע בכל התחנות האחרות, מה הבעיה שבתחנה אחת לא ישמיעו אותך?"אני מושמע ב-29 תחנות מתוך 30, אבל אני רוצה שתחנה תגיד לי כן או לא מסיבה לגיטימית".

בתגובה מסרו בגלגלצ: "שוב, כמו בקמפיינים יחצניים קודמים, דומה כי הטענות נגד גלגלצ נובעות מאינטרסים מסחריים וכספיים גרידא. כתחנת שידור ציבורית אין לנו עניין וכוונה ליטול בזאת חלק".