מוריסי על אולימפיאדת לונדון: "רוחות של גרמניה 1939"

במכתב שפרסם אמש יצא מוריסי נגד האולימפיאדה והלאומנות המוגזמת של הבריטים. את ההופעה בישראל דווקא ציין לטובה: "תודה לעיר תל אביב על שהעניקה לי את המפתחות לעירם"

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

מוריסי לא חוגג את ההישגים האולימפיים של אנגליה, שבשבת האחרונה זכתה בשלוש מדליות זהב באולימפיאדת לונדון. במכתב למועדון המעריצים שלו כתב הזמר כי הוא לא מסוגל לצפות באולימפיאדה "בגלל הלאומנות הסוערת שהאירוע ספוג בה. האם אנגליה מסריחה כל כך מפטריוטיות?". הזמר לא מוצא נחמה בחגיגות הפטריוטיות שמלוות את האירועים בארץ הולדתו ואף הוסיף כי הוא חש ש"רוחה של גרמניה בשנת 1939 עולה כעת בכל התקשורת הבריטית". מוריסי קרא למעריציו האנגליים: "התעוררו התעוררו".

» ראיון מיוחד עם מוריסי הזמר תקף את בית המלוכה על ש"חטף את האירועים האולימפיים לצורכיו האימפריאליים", ועל כך ש"אין שום קול אופוזיציוני שחופשי לדבר בעיתונות החופשית". עוד הוסיף הזמר ש"בזמן שלונדון משווקת לפתע כמותג סופר עשיר, האנגליה שנמצאת מחוץ ללונדון רועדת תחת קיצוצים, נסיבות ואסונות כלכליים. בו בזמן העיתונות האנגלית מכסה את 'המלוכה הנוצצת' 24 שעות ביממה – צוחקת ומוציאה כסף בראוותנות".

מוריסי בתל אביב 2012: מוריסי ידוע כאדם שלא מסתיר את דעותיו הפוליטיות, מאז תחילת דרכו כסולן של להקת הסמית'ס בתחילת-אמצע שנות ה-80. הפעם הוא חסך את הביקורת שלו על נותני החסות של האולימפיאדה, מקדונלדס. הצמחוני הנודע, שהופיע לפני מספר שבועות בפעם השנייה בתל-אביב, קיבל מראש עיריית תל אביב את המפתח לעיר ועל הבמה התלוצץ: "עכשיו שיש לי את המפתח לעיר יהיו כמה שינויים ברחבי העיר. לא יהיה יותר מקדונלדס, לא יהיה יותר קבב, והכי חשוב מכול - לא תהיה יותר מדונה".

במכתב למועדון המעריצים ציין מוריסי את ההופעה האחרונה בתל אביב כטובה ומלהיבה. עוד הוסיף במכתב: "תודה לעיר תל אביב על שהעניקה לי את המפתחות לעירם", וציטט משיר ישן של להקת הסמית'ס: "אני עלול עוד למות עם חיוך על פני, אחרי הכול".

כתבות מומלצות

סוקניק. כמו עובדת סוציאלית מתנשאת הנוזפת בזאב רווח בסרט בורקס

כמו עובדת סוציאלית מתנשאת הנוזפת בזאב רווח בסרט בורקס

נשיא איחוד
האמירויות, מוחמד
בן זאיד, מארח את
רה"מ בנט בארמונו
באבו דאבי בתחילת
החודש.

כל מטוס שנוחת בדובאי מנחית מכה על תפישת "שטחים תמורת שלום"

ריביירה רומאניולה. הריביירה של מחוז אמיליה רומאניה

לנפוש כמו איטלקים: חופשה באמיליה רומאניה

The SS Exodus in 1947.

מקזבלנקה לישראל על סיפון האקסודוס

קנדי כורע ברך מול בית המשפט העליון בוושינגטון, באפריל

העליון בארה"ב: עובדים בבתי ספר רשאים להתפלל במקום עבודתם