האזינו: הגרסה של גידי גוב ל"סוס עץ" נחשפת לראשונה

בספטמבר יצא אלבום הבכורה של גוב בהוצאה כפולה ומיוחדת הכוללת שירים שלא יצאו מעולם. אחד מהם הוא השיר "סוס עץ" שידוע בביצועו של אריק איינשטיין

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

הוצאה מחודשת לאלבום הבכורה של גידי גוב תצא בספטמבר במלאת 35 שנה לצאתו. המהדורה תכלול דיסק בונוס ובו שמונה שירים שהוקלטו בין השנים 1975-1978, חמישה מתוכם רואים אור לראשונה. בין השירים האלו, ביצוע לשיר "סוס עץ" של יענקלה רוטבליט ושמוליק קראוס, המוכר בביצועו של אריק איינשטיין. השירים הוקלטו פחות או יותר באותו הזמן אך הביצוע של גוב נגנז ויוצא הבוקר לראשונה.

התקליט בניהולו המוזיקלי של יוני רכטר כולל 12 שירים ביניהם: "בואי נשאר", "העיקר זה הרומנטיקה", "בלעדייך", "שלש בלילה בעיר", "זמר לספינה (שקיעה נוגה)" ו"סורו מני" שהפכו כולם לחלק בלתי נפרד מהרפרטואר העשיר של גוב אשר מבצע אותם עד היום בהופעותיו. את מילות השירים כתבו דני מינסטר, עלי מוהר, יעקב גלעד, יהודה עמיחי, חיים חפר ואלכסנדר פן וללחנים אחראים בין היתר יוני רכטר, יצחק קלפטר ויהודית רביץ.

המהדורה המחודשת של האלבום, הרואה אור במסגרת סדרת "סימני דרך" של חברת אן.אם.סי יונייטד, כוללת שני דיסקים: הדיסק הראשון כולל את האלבום המקורי שעבר עריכה דיגיטלית מחודשת מהמסטר המקורי בפיקוחו של יוני רכטר עצמו, ובנוסף שלושה קטעי בונוס: גרסאות שונות לשלושה משירי האלבום: "שלש בלילה בעיר", "זמר לספינה (שקיעה נוגה)" ו-"סורו מני".

גידי גוב - סוס עץ:

הדיסק השני כולל את קטעי הבונוס. נוסף על "סוס עץ" מופיע גם הביצוע המוקלט הראשון לשירם של לאה גולדברג ושם טוב לוי, "שירי סוף הדרך". בשיר זה כמו גם בשיר "על שפת האגם" שגם אותו הלחין שם טוב לוי למילותיו א.א. מילן, מלווה את גוב בנגינה שלישיית "קצת אחרת" (שם טוב לוי, שלמה גרוניך ושלמה יידוב). בנוסף יופיעו שני שירים שהלחין אבנר קנר, "המוות בקצות מחשבותיי" למילותיו של גידי רוזנטל ז"ל ו"כשצלצלת רעד קולך" למילותיו של נתן זך (לחן שונה מזה המוכר של חנן יובל). עוד בדיסק, השיר "נשבעתי עיני" (נתן אלתרמן / שם טוב לוי) אותו ביצע גוב בפסטיבל הזמר המזרחי תשל"ו ורואה כאן לראשונה אור ע"ג דיסק, שיר הנושא מתוך הסרט "מסע אלונקות" (יעקב גלעד / שם טוב לוי) והשיר "פנס הזיכרונות" (נתן יונתן / נחום היימן).

כתבות מומלצות

מתקן להפקת נפט בטקסס, בשנה שעברה. הקונגרס מאציל סמכויות לסוכנויות משום שהוא נעדר יכולות מקצועיות

העליון בארה"ב עלול לטרפד את המאבק העולמי בהתחממות

בן עמי ומנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק. באופן אבסורדי, ככל שחדר המזוודות האבודות יהיה עמוס יותר כך ייטב עם פרנק

לישראל אין פתרון. עכשיו זה בטיסות, מחר - חכו ותראו

חבר הכנסת איתמר בן גביר
מליאת הכנסת 20.06.2022
הכנסת ה-24
העשרים וארבע
הממשלה השלושים ושש
ה-36
כנסת ישראל
ירושלים
י-ם
מליאה
דיוני המליאה

התקשורת מכורה, וככה דמות קיצונית ומקטבת צוברת כוח

טיל איראני על כן השיגור במחוז סמנאן, החודש. בפועל כבר מתקיים שיתוף פעולה בין מדינות האזור, אך פרסומו ייחשב להישג אמריקאי

המפגש בין כוכבי לרמטכ"ל הסעודי מעיד: מערך ההגנה האזורי כבר פועל

"דבר עם הסוכן שלי". מי בכלל צריך את העיבוד?

המקור הצרפתי מביס את הגרסה הבריטית בנוקאאוט