האזינו: עגל הזהב של אהוד בנאי בליווי כל מיתר

המופע האקוסטי של אהוד בנאי ועמי רייס מפסטיבל הפסנתר עולה על גבי אלבום שיקרא "באופק אחר". מתוכו יוצא היום סינגל כפול עם השירים "עגל הזהב" ו"נגעת בצמרות העצים"

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

אהוד בנאי מוציא אלבום כפול חדש שיקרא "באופק אחר" ויכלול 20 שירים נבחרים ממיטב שיריו בעיבודים חדשים, בהפקתו המוזיקלית של עמי רייס (אלג'יר / כנסיית השכל) ובליווי רביעיית כלי מיתר. הבוקר יוצא לרדיו סינגל כפול ראשון עם השירים "נגעת בצמרות העצים" (מתוך ''קרוב'', 1989) ו"עגל הזהב" (מתוך ''אהוד בנאי והפליטים'', 1987).» אהוד בנאי בהופעה - כל הפרטים

האלבום רואה אור בעקבות המופע שעלה לראשונה במסגרת פסטיבל הפסנתר 2011. ”בנערותי למדתי במשך חמש שנים נגינה בצ‘לו אצל יעקב מנזה", מספר בנאי. "מידי פעם הייתי מקשיב לחזרות שעשה עם רביעיית המיתרים שלו בסלון ביתו. לא פעם שאלתי את עצמי לאיזה כיוון המוזיקה שלי הייתה הולכת אם הייתי ממשיך עם הצ‘לו. על עמי רייס שמתי עין כשהתארחתי לראשונה אצל להקת אלג‘יר. הייתה לי הרגשה שיום יבוא ונעשה משהו ביחד. עכשיו מצאתי שהגיע הזמן לחבר את הקשרים: עמי רייס, נגינת רביעייה קלאסית, ושירים על הדרך בנופים מוכרים ולא מוכרים“.עגל הזהב:

”כשאהוד בנאי, התקשר אליי והציע לי להופיע ואחר כך להקליט איתו ועם רבעיית מיתרים, חשבתי לעצמי: 'מה הקשר בין השירים של אהוד לבין פסנתר לרבעיית מיתרים?'", מוסיף רייס. "אחרי שסיימתי לחשוב, עניתי לעצמי: 'שפסנתר ורבעיית מיתרים הם כלים כל כך לא קשורים ולא טבעיים לשיריו של אהוד, שיש סיכוי שייצא מזה משהו מעניין ומיוחד'. במהלך העבודה המשותפת, הופתעתי מאד איך אמן כמו אהוד, מגיע באוזניים כל כך פתוחות ומאפשר לנו להביא 'אופק אחר' לשירים שלו שאני כל כך אוהב“.נגעת בצמרות העצים:

בין השירים באלבום: "עיר מקלט", "עבודה שחורה", "עיירה בדרום", "נגעת בצמרות העצים", "בא הביתה", "אביא לך", "דוד ושאול", וכן שני שירים הרואים אור לראשונה: שיר חדש "הסביבה הזמן והמצב" ובלדה אירית מתורגמת לעברית בשם "על דרך שיר". משתתפים באלבום: מאיה בלזיצמן צ'לו ושירה, גליה חי ויולה וקולות, חן שנהר כינור ראשון וניצן קאנטי כינור שני.