עכבר העיר

בפעם השלישית בארבע שנים מגיע לישראל ההרכב Why?, להופעה אחת בבארבי תל אביב ב-06/12. הופעתה הראשונה של להקת האינדי האמריקאית התקיימה ב-2009 וזכתה להצלחה מפתיעה, בעקבותיה חזרו החברים להופעה נוספת באפריל 2010 ביום הולדתו של הסולן יוני וולף. אחרי שנתיים וחצי הם חוזרים לישראל להופעה אחת שתחתום את סיבוב ההופעות האירופאי לרגל יציאת ה-אי.פי Sod In The Seed שיצא באוגוסט והאלבום החדש והמצופה Mums ,Etc, שיצא בחודש אוקטובר.» Why? בישראל - כל הפרטים

חברי ההרכב המורחב שיגיעו לארץ הם יוני וולף (שירה), אחיו ג'סייה וולף (תופים, וויבראפון), דאג מקדרמיד (גיטרה) ואליהם יתווספו מתופף נוסף – בן סלואן שינגן על תופים ומרימבה, שרה ג'ין ווינטרס (גיטרה, קלידים), והבסיסטית ליז וולף (אשתו של ג'סיה).

וולף הסולן, כותב השירים והמלחין של Why?, גדל בבית יהודי והחל להתעסק במוזיקה לאחר שגילה טייפ סלילים ישן בבית הכנסת של אביו הרב. מאז הספיק לייסד את לייבל ההיפ הופ המוערך Anticon, אליו השתייך גם הרכבו הקודם cLOUDDEAD, שהשפיע רבות על הצלבת האלקטרוניקה וההיפ הופ אותה אפשר לשמוע באלבומיהם. כשהתפרק ההרכב ב-2002 החל וולף לעבוד תחת השם Why?. עד היום הוציא ההרכב בראשותו של וולף ארבעה אלבומים, ארבעה EP'S וסינגלים הכוללים את שיתופי הפעולה הרבים שהספיקו לעשות עד היום.