עכבר העיר

שלוש וחצי שנים אחרי ביקורם הקודם, קלקסיקו חוזרים לישראל להופעה אחת שתתקיים ב-28.2.13 בבארבי תל אביב. הם יגיעו במסגרת סיבוב ההופעות שמלווה את אלבומם האחרון Algiers.

את הלהקה הקימו הזמר והגיטריסט ג'ואי ברנס והמתופף ג'ון קונברטינו, שהחלו דרכם ב-1990. שם הלהקה הסמלי לקוח מעיירת הגבול בין קליפורניה למקסיקו. קלקסיקו משלבים בין השורשים ההיספניים שלהם לבין מוזיקת מערבונים של מדבר אריזונה, ג'אז ישן, סלסולי גיטרות, חצוצרות מריאצ'י, אקורדיון ודיסטורשן והפכו את המקום שממנו באו לבעל אפיון מיוחד.» קלקסיקו בישראל - כל הפרטים» איך האלבום החדש?» נרנג'ה מחברים אותנו לעולםמאז הוקמה לפני 17 שנה, הוציאה יותר מ-20 אלבומים כולל אלבום מופת עם איירון אנד ווין ושיתופי פעולה יוצאי דופן עם אמפרו סנשז, ווילי נלסון, ננסי סינטרה ועוד. הלהקה הפיקה וכתבה את פסקול הסרט על בוב דילן "אני לא שם" ואף השתתפה בסרט, ואחראית למספר פסי קול אינסטרומנטליים לסרטים עצמאיים שיצאו בשנים האחרונות. בשנה שעברה יצא אוסף מהודר כפול שמסכם את פעילות הלהקה שכלל קטעים נדירים שלא שוחררו מעולם וציין אבן דרך במסלולה שקיבע את מעמדה כקאלט.

קלקסיקו הגיעו לראשונה לישראל באוגוסט 2009, ונתנו צמד הופעות. חבר ההרכב חיירו זוואלה ("דפדרו") שחימם את ההופעות חזר לישראל פעמיים בעקבות ההצלחה לה זכו אלבומיו. על הבאתם אחראית חברת ההפקות העצמאית נרנג'ה שאחראית על הופעות כגון ג'ואנה ניוסום, בריאן ג'ונסטאון מאסקר, אוף מונטריאול בראד מלדאו, וואי? ועוד.

כתבות מומלצות

גדי סוקניק, חדשות ערוץ 2

המרוויח הגדול ביותר מההתבטאות של גדי סוקניק הוא סוקניק עצמו

צביקה הדר ומירי מיכאלי. לא נתנו לבוט האנושי לפצוח במונולוג

בעולם מלא פייק ניוז, דווקא צביקה הדר התגלה פתאום כעיתונאי

אוסטין בטלר כאלביס. "הרגשתי כאילו אני מסתכל למעריצות בתוך הנשמה"

"אם הוא לא יקבל אוסקר על התפקיד של אבא שלי, אוכל את כף הרגל"

מרטין הינטרגר בליגה האירופית, בעונה החולפת. מה הוביל לפרישתו הפתאומית?

במקום לשחק בליגת האלופות, הוא פרש. היה לו מה להסתיר

בילי ג'ו ארמסטרונג בהופעה. "יש יותר מדי טמטום בעולם"

סולן גרין דיי אחרי פסיקת ההפלות: "מוותר על האזרחות האמריקאית"