מת נגן הסיטאר שהשפיע על הביטלס, ראבי שנקר

שנקר היה זה שהכיר את צליל הסיטאר לעולם המערבי בזכות שיתופי הפעולה הפוריים שלו עם להקת הביטלס בשלהי שנות השישים. הוא מת בגיל 92 לאחר שלא התאושש מניתוח בליבו

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

נגן הסיטאר והמלחין ראבי שנקר מת בגיל 92. שנקר ידוע כמי שהציג לעולם המערבי את כלי הסיטאר באמצעות שיתופי הפעולה שלו עם להקת הביטלס. הוא זכה בשלושה פרסי גראמי במהלך חייו והופיע מול קהלי ענק בשלהי שנות ה-60 בפסטיבלים, ובהם מונטריי ווודסטוק.

מצבו הבריאותי היה רעוע בשנים האחרונות ולפני מספר ימים נאלץ לעבור ניתוח. "למרות שזהו זמן לעצב ותוגה, זה גם זמן עבור כולנו להודות על שהוא היה חלק מחיינו", מסרה משפחתו בהצהרה. "הוא יחיה לנצח בליבנו ובאמצעות המוזיקה שיצר.

שנקר סבל מבעיות לב ונשימה במהלך השנה האחרונה ולא הצליח להתאושש מניתוח שעבר בליבו. "לרוע המזל, למרות מאמצים גדולים של המנתחים לטפל בו, גופו לא היה מסוגל לעמוד במאמצי הניתוח. היינו לצידו כשהוא נפטר", מסרו אישתו סוקנייה וביתו אנושקה.

שנקר התגורר בחייו גם בהודו וגם בארצות הברית, בתו הנוספת, נורה ג'ונס, הפכה גם היא למוזיקאית וזכתה גם כן בפרס הגראמי לפני שנים אחדות. הסיטאריסט המבוגר הופיע והקליט עד סוף חייו, הופעתו האחרונה התקיימה לפני כחודש בלונג ביץ' קליפורניה, ולילה לפני שהוכנס לניתוח זכה למועמדות עבור פרס גראמי נוסף על אלבומו האחרון "The Living Room Sessions".