אייל גולן או מחווה לדיימבאג דארל: ההופעות המומלצות לסוף השבוע

וגם: ערבה מחווה המסורתי לסולן פנתרה, חגיגה אתיופית בירושלים, ערב שירה פלוס בעריכת ניסים קלדרון, אייל גולן בהופעה בהאנגר 11 ועוד

הדר זילברשטיין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדר זילברשטיין, עכבר העיר

יום חמישי

הערב תתקיים במועדון הבארבי מסיבת "סוף העולם" המתייחסת לנבואה של בני שבט המאיה. במהלך הערב יעלו על הבמה כ-40 נגנים בשלוש הופעות חיות ושני דיג'ייז לכדי חגיגה ענקית וחד פעמית של מוזיקה. ראשונה תעלה משפחת אלייב, חמולה בוכרית שמכניסה את הקהל לאקסטזה שבטית עם גרוב הבוכרי. אחריהם תעלה להקת שמֶמֶל בת עשרת הנגנים להופעה צבעונית וחיובית למדי עם שירים משני אלבומיהם ולקינוח, תופיע תזמורת בת 15 הנגנים מארש דונדורמה. די ג'ייז דוני קיסלוק (מרגוזה קרו, קול הקמפוס) ו-GULA K יתקלטו לפני, אחרי ובין הופעה להופעה אלקטרו גרוב צבעוני.

» מסיבת סוף העולם עם הופעות של משפחת אלייב, שמֶמֶל ומארש דונדורמה. יום חמישי ה-20.12 החל מהשעה 20:12. בארבי תל אביב, קיבוץ גלויות 52. מחיר: 80/100 שקלים.

הערב יחל במוקדים שונים בירושלים פסטיבל הוּלֵגֵאבּ ליצירה אתיופית ישראלית 2012. אירוע הפתיחה של הפסטיבל הוא המופע "שירת המדבר" - אשר מפגיש על במה אחת את הזמרת דין דין אביב יחד עם הזמרים אבטה בריהון ואלון יופה. במופע יתארו שלושת הזמרים את האווירה הבראשיתית של החיים והנדודים במדבר. לצד שירת המסע הרוחנית, יבוצעו במופע שירי עם ומנגינות אתיופיות לצד שירים מקוריים של דין דין אביב. כל אלה יבוצעו בעיבודים המדגישים את הפשטות ואת המחזוריות שבחיי המדבר.

» פסטיבל הוּלֵגֵאבּ ליצירה אתיופית ישראלית 2012 - מופע הפתיחה, יום חמישי ה-20.12 בשעה 21:00. בית שמואל, אליהו שמאע 6, ירושלים. מחיר: 70/90 שקלים.

יופיעו במסיבת סוף העולם בבארבי. משפחת אלייב:

יום שישי

הערב יתקיים בארבי ערב מחווה מיוחד לציון שמונה שנים למותו הטראגי של הגיטריסט האגדי מלהקת פנתרה דיימבאג דארל, שנרצח על ידי מעריץ על הבמה. המופע יתקיים השנה זו הפעם השמינית בהשתתפות טל פרידמן, גיא שמי (מרסדס בנד), מתן כהן (בצפר), קובי פרחי (אורפנד לנד) ורבים אחרים. » ערב מחווה לדיימבאג דארל - סולן פנתרה, יום שישי ה-21.12 בשעה 21:30. בארבי תל אביב, קיבוץ גלויות 52. מחיר: 60/80 שקלים.

הערב יתקיים בלבונטין ערב שירה פלוס # 73. ערב חודשי בעריכתו של הפרופסור לספרות ניסים קלדרון, בו נפגשים אמנים עם שירי משוררים בפרשנות אישיית על הבמה. הפעם יארח קלדרון את הזמרת אליוט שיחד עם עינב ג'קסון כהן ויהוא ירון יבצעו לצד שירי המשוררים גם חומרים מאלבום הסולו של אליוט.

» ערב שירה פלוס בלבונטין, יום שישי ה-21.12 בשעה: 16:00. לבונטין 7, תל אביב. מחיר: 40 שקלים.

תופיע בערב שירה פלוס בלבונטין. אליוט:

יום שבת

החל מהשעה 18:00 יתקיים בחלל הגלריה של אולם התיבה בתל אביב נשף חלל. מדובר בהפנינג מוזיקלי שיכלול בין השאר הופעות חיות של ההרכב ועדת חריגים, בלה טאר (זואי פולנסקי), רובוקופ, וביטר ג'וז. נשף החלל הוא אירוע צבעוני ו"אנדי וורהולי" שיכלול לצד אווירת נשף אולדסקולית והופעות גם תקלוט פסיכדלי של דרים רור ושוגייז מבית היוצר של די ג'יי יונדר, הלוא היא ירדן אלבוחר. בצד האמנותי יוקרנו במהלך כל הערב סרטי B על הקירות, יתקיימו מופעי אור נוזליים (Liquid Light Show) יתעופפו בחלל מאות בלונים וכדורי ים, על רקע תפאורת ירח מושקעת ושלל הפעלות נוספות.

» נשף חלל. יום שבת ה-22.12 החל מהשעה 18:00. התיבה, שדרות ירושלים 19 תל אביב. מחיר: 30/50 שקלים.

אייל גולן מגיע להאנגר 11 שבנמל תל אביב עם המופע המצליח "ואני קורא לך" המלווה את אלבומו האחרון. במופע יתארחו זוכי העונה השנייה של תוכניתו של גולן "אייל גולן קורא לך"נסרין קדרי ומאור אשואל. יחד ישירו השלושה את שירי אלבומו החדש של גולן לצד הלהיטים מכל תקופות הקריירה.

» איילן גולן בהופעה, יום שבת ה-22.12 בשעה 20:30. האנגר 11, נמל תל אביב. מחיר:199-219 שקלים.

חוזר להאנגר 11 עם זוכי העונה הקודמת של אייל גולן קורא לך. אייל גולן: