עורכות בקול המוסיקה תובעות להדיח את מנהל התחנה

חיותה דביר ואלישבע רגבי דורשות לבטל את תוצאות המכרז, מינואר 2012, שלפיו נבחר השדר הוותיק אריה יאס לכהונת המנהל החדש

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חגי חיטרון

בית הדין לעבודה בירושלים דן אתמול בדיון מקדמי בתביעה שהגישו שתי עורכות ותיקות בקול המוסיקה, חיותה דביר ואלישבע רגבי. השתיים תובעות לבטל את תוצאות המכרז, מינואר 2012, שלפיו נבחר השדר הוותיק אריה יאס לכהונת המנהל החדש של הרשת, במקום אבי חנני שפרש לגמלאות. אחת משתי התובעות, רגבי, שהיא דוקטור למוסיקולוגיה, הגישה בעצמה את מועמדותה באותו מכרז.

טענתן העיקרית של השתיים היא שהמנהל אינו עומד בדרישות התפקיד, כפי שפורטו במכרז, באשר חסר לו ידע מוסיקלי מקצועי מתאים. למכרז ניגשו מועמדים נוספים שהם בעלי הכשרה פורמלית במוסיקה. את שתי התובעות ייצג עו”ד יורם ברסלע.

מנהל קול המוסיקה, אריה יאס

מנגד טענו נציגי רשות השידור בדיון כי יאס מצליח בתפקידו, למעשה, והראיה - שיעור ההאזנה לשידורי קול המוסיקה עלה. השופטת מרים שטיין הדגישה כי התביעה הוגשה 60 יום לאחר היוודע תוצאות המכרז, והיא מגיעה לדיון שנה לאחר כניסתו של יאס לתפקיד. בסיכום הורתה לתובעות להודיע בתוך שבוע אם הן מושכות את התביעה.

מינויו של יאס עורר תרעומת כבר בעבר. עשרות מבכירי המוסדות המוסיקליים בישראל, ראשי תזמורות ואקדמיות וחתני פרס ישראל שלחו לפני שנה מכתב למנהלי רשות השידור ובו דרשו לבטל את המכרז שבו נבחר המנהל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ