מת טוני שרידן, הסולן הראשון של להקת הביטלס

שרידן מת בליל שבת בגיל 72 בעיר המבורג שבגרמניה - אותה העיר בה הכיר את הלהקה המיתולוגי והקליט אלבום עם לנון ומקרטני

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

סולן לשעבר של להקת הביטלס, המוזיקאי טוני שרידן, מת בליל שבת האחרון בהמבורג שבגרמניה. הוא היה בן 72 במותו. את ההודעה על מותו פרסמה אתמול (שני) ביתו, וונדי קלייר שרידן-מקגינטי.

על אף שלא לקח חלק מלהקת הביטלס לזמן רב, המעורבות שלו בתחילת דרכה הייתה משמעותית. הוא פגש את הלהקה ב-1960 בהמבורג, כשהגיעו מאנגליה לנגן במועדונים שבעיר הנמל הגרמנית. ההרכב אז כלל את ג'ון לנון, פול מקרטני, ג'ורג' האריסון, סטיוארט סוטקליף (על הבס) ופיט בסט (על התופים). שרידן נחשב אז לזמר מנוסה ונמשך לעבוד עם הלהקה, כאשר סוטקליף ובסט עזבו את הלהקה, מקרטני הפך לנגן הבס ורינגו סטאר למתופף החדש. בראיונות ישנים טען שרידן כי הוא זה ששידך בין סטאר ללהקה ברגע המשבר.

ב-1961 הוצע לשרידן וללהקה חוזה הקלטות על ידי מפיק גרמני, במטרה שהביטלס יהיו להקת הגיבוי של שרידן. במהלך ההקלטות הקליטו שרידן והביטלס 9 שירים תחת השם "טוני שרידן והביט בראדרס",שרידן שר 7 שירים מתוכם. כאשר הסינגל הראשון, My Bonnie, ראה אור בגרמניה – מעריצי הלהקה בעיר הולדתם (ליברפול) התנפלו על חנויות התקליטים. אחד ממנהלי החנויות שחזה בתופעה היה בריאן אפשטיין, שלימים הפך למנהל הלהקה שניווט את הקריירה שלהם תוך זמן קצר לתהילת עולם. בראיונות קודמים כינה מקרטני את שרידן "המורה". שרידן המשיך ליצור מוזיקה עד סוף ימי חייו, אלבומו האחרון יצא ב-2002 וב-2005 יצא הדי.וי.די "שנטל פוגש את טוני שרידן". המוזיקאי הותיר אחריו שלושה בנים ושתי בנות.

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"