פותחים את חודש המודעות לפרקינסון

לכבוד חודש המודעות למחלה, יתקיים ערב התרמה עם מופע מיוחד של גיל שוחט ומרינה מקסימיליאן בלומין. פיתחו את הארנקים

שלי אלעזר, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אלעזר, עכבר העיר

עמותת פרקינסון בישראל תציין בשבת, ה-9 במרץ, את פתיחת חודש המודעות למחלת הפרקינסון. במסגרת היום, יתקיימו מספר פעילויות התומכות במודעות למחלה ובטיפול בה, כאשר השיא יהיה באירוע התרמה מיוחד שיתקיים החל מהשעה 20:00 באולם וואהל סנטר שבאוניברסיטת בר אילן. יופיעו: מארינה מקסימילאן בלומין קרני, גיל שוחט וסמואל דה בק שפיצר בליווי אנסמבל אליסיום. מחירי הכרטיסים נעים בין: 250-1,000 שקלים, שיכלו כולם לתרומה. ניתן להזמין בטלפון: 054-2403292» אירוע התרמה למען עמותת פרקינסון - לכל הפרטים

"זו קלאסיקה אחרת, בזווית שונה ובשיתוף אנסמבל כלי קשת ופסנתר בשם "אליסיום" ושני סולנים – מארינה וסמואל דה בק שפיצר", אומר גיל שוחט בראיון מיוחד לעכבר. "מרינה תשיר קלאסיקות ישראליות כמו "וידוי", "פרח הלילך", גרסה מיוחדת שלה ל"ישנן בנות", קלאסיקות אמריקאיות כגון "I put a spell on you" ושירים מקוריים שלה באנגלית. סמואל ישיר קלאסיקות אופרה שונות, ואני אנגן יצירות של שופן ורחמנינוב".

שילוב טכניקות וז'אנרים. גיל שוחט בהופעה (צילום: מתוך אתר האמן)כבר הופעתם בעבר יחד? כן. זאת הפעם הרביעית בה אני מופיע עם סמואל, עם מרינה הופעתי כבר 60 פעם, אך זאת תהיה הפעם הראשונה בה שלושתנו נהיה יחד על הבמה. מרינה היא השותפה הקבועה, כאשר תמיד מתארח עוד אמן קלאסי, בין אם מדובר בנגנית צ'לו או זמר אופרה. ורק להבהרה, אני לא מופיע עם כל אחד. חשוב לי להופיע עם אנשים שיש להם זיקה וגישה למוזיקה קלאסית, גם אם זה לא מה שהם עושים. הופעתי בעבר עם אחינועם ניני, דוד ד'אור ואחרים, אבל רק כאלה שיש להם את האחריות, הרצינות והידע הנדרשים לטעמי כדי להופיע איתי.מה מחבר אותך כאמן קלאסי למוזיקת פופ, ישראל הישנה? אנשים שמים מחיצות בעולם התרבותי, אני לא חושב שזה דבר נכון לעשות. אני חושב שאנחנו חיים בעידן מאד פתוח ומעניין תרבותית ואמנותית. הטכנולוגיה מאפשרת לנו היום לערבב בין ז'אנרים ולהיפתח לשילובים חדשים. כמובן שהתשוקה האמיתית שלי היא לקלאסיקה ולאופרה בסופו של יום, אבל אני חושב שדווקא לאמן כמוני יש חובה אמנותית לשלב ז'אנרים אחרים, וההצלחה של המופעים עם מרינה ועם שלומי שבן למשל, מוכיחה כל פעם מחדש שזה הדבר הנכון.

תופיע בערב ההתרמה. מארינה מקסימיליאן בלומין קרני (צילום:טלי שני)

עמותה ללא כוונות רווח

מעט על העמותה: עמותת פרקינסון ישראל נוסדה בשנת 1993 על-ידי קבוצת חולים ובני משפחותיהם מאזור חיפה והקריות ומונה למעלה מ- 10 סניפים ברחבי הארץ. העמותה פועלת שלא למטרות רווח ומנוהלת על ידי חולים חברי העמותה, בני משפחה וידידים. נושאי התפקידים והפעילים מבצעים את תפקידיהם בהתנדבות. לצד הנהלת העמותה פועלת ועדה רפואית מייעצת, המורכבת מבכירי הנוירולוגים בארץ המתמחים במחלת הפרקינסון.מה זה פרקינסון? פרקינסון היא מחלה נוירולוגית הפוגעת במנגנון בקרת התנועה שבמוח. כשהחולים במחלה זו מבקשים לנוע, קצב תנועתם איטי מאד. בשעת מנוחה לעומת זאת, הם סובלים מתופעה של תנועות בלתי רצוניות כגון רעד. סמנים נפוצים אחרים של המחלה הם נוקשות שרירים ותנוחה לא יציבה. אצל מרבית החולים, מופיעה המחלה בסביבות גיל 60 אם כי ישנם מקרים בהם היא עשויה להתחיל גם בגיל 20. במקרים אילו, הסיבה למחלה היא ליקוי גנטי בגן המייצר חלבון הקרוי פרקין. עשרה אחוזים מהחולים לקו במחלה לפני שהגיעו לשנתם ה- 40.

כתבות מומלצות

עטיפת הספר. העיר שהיתה אמורה להיות ייחודית במינה

לרגע היה נדמה שערד יכלה להיות עיר אחרת לגמרי

דגי זהב באקווריום. בארה"ב נמצאו דגים שגדלו לממדים של כ– 30 ס"מ צילום

מחקר: דגי זהב הם מין פולש שמסכן מערכות אקולוגיות

בראון

התקפה מנצחת משחקים, אבל ההגנה של בוסטון קירבה אותה לגמר

BW אמזון רחפנים 256

החבילה מתעכבת: למה הרחפנים של אמזון עוד לא סיפקו את הסחורה

קראק פאי הקלאסי של גוז' ודניאל

משחקים עם קראק פאי: ארבעה מתכונים לעוגה הממכרת

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"