שיא הרגש: מאחורי השירים של צביקה פורס

על הלב שנשבר, על אהבה לאדם זר ועל המסיבה המטורפת שיצא אליה באחד הלילות - צביקה פורס עם הסיפורים שמאחורי אי פי הבכורה שלו "Petite Natu're" שיוצא היום (רביעי)

הדר זילברשטיין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדר זילברשטיין, עכבר העיר

לאחר שהלהקה הראשונה שלו פורקה, והמשבר שחווה בעקבות כך, חובק צביקה פורס אלבום חדש שיוצא היום (ד' 17.4) לאוויר העולם. את כל השירים בו פורס כתב והלחין. המפגש המוזיקלי בינו לבן המפיק בן ספקטור יצר את "Petite Natu're" (כינוי לאדם רגיש) מיני אלבום המשלב, כשמו כן הוא, ברגישות גדולה בין פסנתר למוזיקה אלקטרונית עכשווית. על הלב שנשבר, על אהבה לאדם זר ועל המסיבה המטורפת שיצא אליה באחד הלילות - צביקה פורס עם הסיפורים האישיים שאחורי שירי אלבום הבכורה שלו.

» צביקה פורס בהופעה - כל הפרטים

"TAKE WHAT YOU CAN TAKE FROM ME" "השיר הזה פרץ לי פתח לעולם האלקטרוני ומתח את גבולות יכולת ההלחנה והיצירה שלי. בעצם פעם ראשונה שאני כותב על סינתיסייזרים מבלי קודם להיעזר בפסנתר. התוצאה ריתקה אותי והייתה מאוד שונה ממה שאני מכיר בדרך כלל, אם זה בסאונד ואם זה באופי השירה. שמח מאוד שהוא בא אלי. אני זוכר אותי שומע את הסקיצה שהקלטתי בבית בדרך מהעבודה ואומר לעצמי שהייתי ממש שמח אם הפתיחה של הדיסק שלי הייתה נשמעת ככה.

בשיר, אני והחברים שיצרתי לעצמי בראש יוצאים למסיבה מטורפת בעיר (דבר שאני לא עושה בדרך כלל). נהנים, מתמנגלים, מפלרטטים, חושפים הכל, מנסים להתחבר לעצמנו עמוק בפנים למרות שאחרי הערב, כשנגמר, הכל חוזר לקדמותו והמציאות וכל הצלקות שוב צפות".

"ACCIDENT" "זהו שיר אהבה למרחקים. שיר שמתאר את היופי של להתאהב במישהו זר, ממקום אחר, עם מנהגים שונים ושפה שאותה אתה לא מכיר. להתמכר לנוף, לתור את המרחבים והריגושים אך מנגד להתמודד עם המרחק, הגעגוע התמידי הביתה והפחד להתעורר ולהרגיש לא שייך לאף מקום ולאף אחד."

"FOR BREAKING MY HEART" "אולי ברושם הראשוני זה לא נשמע כך, אבל זהו שיר תקווה. נכון, הוא גם שיר אהבה על לב שנשבר, אבל לכל אורכו הוא מדבר על העצים והצומח שמסביבנו ועד כמה שהם דומים וקשורים אלינו - בני האדם. זאת הסתכלות שנתנה לי המון תקווה ואומץ. כמו שעץ אחרי תקופת יובש ונשירה ארוכה שהוא עומד מסכן וערום תמיד חייבת לבוא פריחה כך גם אצלנו. חייבת לבוא תקופה טובה יותר והתחדשות. כמו שיער שלם יכול להישרף בכמה שעות אבל לוקח לו שנים על גבי שנים להתחדש ולצמוח ככה גם אנחנו נפגעים מהר ולפעמים ההחלמה לוקחת שנים אם בכלל. קצת קלישאתי אבל מאוד מרגיע ומנחם. שיר שעזר לי המון בתהליך הפקת האלבום ובכלל בשלב הזה של חיי".

» צביקה פורס ישיק את אלבומו החדש בהופעה חגיגית שתתקיים ביום רביעי ה-22.5.13 בשעה 22:00 בתיאטרון תמונע. מחיר: 50/60 שקלים.