מרננה נאמן ועד דניאל רביצקי: סינגלים חדשים

הנבלנית רננה נאמן בדרך לאלבום בכורה עליו עבדה עם בנו הנדלר, דניאל רביצקי בסינגל ראשון למילים של יונה וולך ולחן של אסף אמדורקי, להקות הרוק "קוף סנאי" ו-"פינקי" עם פרטים על אלבומי הבכורה שלהם ועוד

הדר זילברשטיין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדר זילברשטיין, עכבר העיר

ריכזנו עבורכם חמישה סינגלים ששוחררו לאחרונה לאוויר העולם, כדי שתחוו עליהם דעה. הנבלנית והזמרת רננה נאמן משחררת את סינגל הבכורה "סופת חול" מתוך אלבום הסולו שלה בהפקתו של בנו הנדלר (בטרינג טריו), הזמרת דניאל רביצקי עם שיר ראשון מתוך אלבום עליו שקדה כשש שנים יחד עם המוזיקאית קרני פוסטל, הכנרית טניה וינוקור (מטבוחה פרוג'קט) עם שירה החדש "טה קיירו (Te Quiero), להקת הרוק הבאר שבעית פינקי עם השמעה בלעדית לסינגל הבכורה "משהו דפוק ורע" ולהקת קוף סנאי עם השיר "דרך סלולה".

» שירים חדשים - הטור הקודם

רננה נאמן

רננה נאמן היא נבלנית, זמרת ויוצרת, המשחררת את "סופת חול"- סינגל ראשון מתוך אלבום הבכורה "שנסון לציון" עליו עבדה בשנתיים האחרונות עם המפיק המוזיקלי בנו הנדלר (בטרינג טריו, ברי סחרוף, לוס כפרוס). עוד השתתפו בהקלטת האלבום החדש הנגנים אייל תלמודי (בלקן ביט בוקס, הבילויים) ואסף תלמודי (ברי סחרוף, רונה קינן). נאמן היא אמנית צעירה, המלווה את קולה העמוק בנגינה על מיתרי נבל עדינים. שיריה מאופיינים ברוח מחאה ואהבה, ובשילוב של אלמנטיים ג'אזיים עם מוזיקת קברט נחושה. הסינגל "סופת חול" הוא מעין נבואת זעם מודרנית ואירונית שמבליט את קולה.

האזינו ל"סופת חול":

דניאל רביצקי

דניאל רביצקי לעבוד על אלבום הבכורה שלה כבר לפני כשש שנים, בהפקתה המוזיקלית של קרני פוסטל. לצד העבודה על האלבום הופיעה רביצקי ברחבי הארץ יחד הרכב נגנים המלווה אותה בו חברים, בין השאר, רם אוריון וחגי שלזינגר. על האלבום החדש עבדה יחד עם אסף אמדורסקי, שלומי שבן, אפרת בן צור ופוסטל, והוא מורכב מטקסטים של כותבים כמו נתן אלתרמן, תרצה אתר, וזלדה, לצד טקסטים של יוצרים צעירים. שיריה של רביצקי עטופים בעטיפה עכשווית ואלקטרונית, כמו גם סינגל הבכורה "יותר מדי" שאת מילותיו כתבה יונה וולך ועל הלחן הופקד אסף אמדורסקי.

האזינו ל"יותר מדי":

טניה וינוקור

נגנית הכינור ורקדנית הפלמנקו טניה וינוקור משחררת סינגל ראשון מתוך אלבום הבכורה שלה. וינוקור, עלתה לארץ מקישונב בגיל שמונה, החלה לכנר בגיל שלוש ועם השנים הפכה לנגנית ויטוראוזית ולחברה בהרכבים רבים בהם מיומנה ומטבוחה פרוג'קט וכנגנית מלווה של ריטה, מוש בן ארי ודיויד ברוזה. כעת, יוצאת וינוקור עם פרוייקט הסולו שלה "Shine" המאגד שלל סגנונות מוזיקליים - ממקצבים לטינים ועד אלמנטיים של מוזיקה אפריקאית. הסינגל הראשון שלה "טה קיירו" ("אני אוהבת אותך"), מבליט את כישורי נגינתה ואת חיבורה העמוק לעולם הפלמנקו.

האזינו ל"טי קיירו":

קוף סנאי

להקת הרוק קוף סנאי, באים להוכיח לנו שעדיין קיים דבר כזה רוקנ'רול בעברית ומשחררים את השיר "דרך סלולה" מתוך אלבום הבכורה של ההרכב "קריסה מוחלטת" שעתיד לצאת השנה. חברי ההרכב אוהד קוסקי, עדי לוי, יונתן יידוב, וניר גבריאלי, הם מוזיקאים מנוסים המנגנים בהרכבים נוספים, שהחלו לעבוד יחדיו לפני כרבע שנים. "הרעיון מאחורי 'דרך סלולה' הוא שכל אדם נולד עם דרך שסלולה בפניו; מגדלים אותו, מכוונים אותו וכך, לכאורה לא נותר לו אלא ללכת בדרך שהוכנה בשבילו, שהוא נולד אליה. אבל פתאום משהו משתבש והשביל הברור מתערפל או מתנפץ , ואז נכנס לתמונה יצר ההרס העצמי שעלול לגרום לאדם ללכת לאיבוד. מהאבדון אפשר להמשיך ולטעות, או לסלול לעצמינו דרך חדשה ללכת בה", כך מספרים חברי ההרכב על שירם החדש.

האזינו ל"דרך סלולה":

פינקי להקת הרוק הבאר שבעית פינקי, המתקדה בתחילת דרכה בגרסאות כיסוי ללהקות פאנק-רוק אמריקאיות כדוגמאת בלינק 182 וגריין דיי, אך עם הזמן החלו חברי ההרכב לכתוב חומר מקורי בעברית. הצעד הראשון של ההרכב בעולם המוזיקה היה בתחרות כשרונות עירונית, בה הצליחו לתפוס את תשומת הלב של הקהל ההטרוגני שנכח בהופעה. מאז ועד היום, המשיכו פינקי לצבור תאוצה, בעיקר בדרום הארץ, ובארבע השנים האחרונות עבדו על אלבום בכורה המכיל 11 קטעים, מתוכם משחררים חברי ההרכב את "משהו דפוק ורע" - סינגל ראשון ואינטנסיבי, בהשמעה בלעדית.

האזינו ל"משהו דפוק ורע":

כתבות מומלצות

המכללה האקדמית הדסה בירושלים, ב-2020. לדברי פרופ' חנה הרצוג, "נשים הן הנפגעות העיקריות מהתקנונים"

במסלולים לחרדים במוסדות אקדמיים דורשים מנשים לבוש צנוע

"כמו במזון, הכליות מפקחות על מצב המים ומווסתות את ריכוזם של החומרים השונים בתוכם"

כמה זמן עובר מהרגע ששותים ועד שמשתינים?

"בלאק-פון". הכל מוכר ולא לטובה

יוצרי סרט האימה הזה משתמשים בצורה הכי עלובה של הבהלה

נעל שנמצאה בחפירות. החוקרים משתמשים בשיטות ובכלי עבודה מעולם הארכיאולוגיה

נעלי ילדים וכלי אוכל נמצאו בבונקר של מפקד מרד גטו ורשה אנילביץ'

שר הביטחון בני גנץ וסגן הרמטכ"ל הרצי הלוי (במרכז), בסיור במרחב התפר בשומרון, באפריל. הכרחי כי מינוי הרמטכ"ל ישקף התאמה מרבית בין הדרך שיתווה לצבא ובין השקפת העולם של הדרג הפוליטי

אין סיבה להצטדק. מינוי הרמטכ"ל הוא הליך פוליטי מובהק, וזה הכרחי