מיקי גבע: "אני יותר מורכב מסך כל הפאנצ'ים שלי"

מיקי גבע לא מחליף מקצוע, אבל מחפש לחדש ולאתגר את הקהל. בחודש הקרוב הוא מוציא אלבום בכורה "מונה לופה", בהפקתם של עופר מאירי ותומר בירן. האלבום כולל גם דואט מרגש עם דנה עדיני, ואתם יכולים להאזין לו כאן בבלעדיות

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

"בא לי שהקהל שלי יכיר אותי באמת עד הסוף, כולל צדדים אחרים שלי", מספר מיקי גבע. "מתחשק לי להפתיע אותו, לחדש לו, לאתגר אותו, כמו בכל מערכת יחסים טובה. זו המטרה שלי. אני אדם קצת יותר מורכב מסך כל הפאנצ'ים שלו". בחודש הקרוב יוציא גבע את אלבום הבכורה הראשון שלו עם ההרכב מונה לופה. גבע עבד על האלבום כבר שלוש שנים, במקביל לכתיבת הספר והסדרה מלבי אקספרס. הוא שיתף פעולה עם עופר מאירי ותומר בירן, והקליט תשעה שירים בעברית ובאנגלית, אותם כתב והלחין בעצמו. "מוזיקה תמיד הייתה חלק מחיי", הוא מספר. "למעשה כל החיקויים שלי מבוססים על מוזיקה. אני מקליט בראש מוזיקלית את מושא החיקוי ואחר כך פולט אותו החוצה. למען האמת עוד לפני שנהייתי סטנדאפיסט כתבתי שירים, אבל התביישתי לשיר אותם בציבור. עם השנים הביישנות הלכה והתפוגגה, הכרתי את המפיקים המוכשרים עופר מאיר ותומר בירן שהאמינו מאד במוזיקה שלי ועודדו אותי, אז גם החלטתי להקים את מונה לופה ולהקליט איתם את האלבום הראשון הנושא את אותו השם".

לבד בלב ים, מיקי גבע ודנה עדיני - "Hero":

אחד השירים באלבום, "Hero", הוא דואט מרגש עם דנה עדיני. השניים הכירו במסגרת התוכנית רוקדים עם כוכבים ומשם התפתחה בינהם חברות ארוכה."שנינו הפסדנו בתכנית אבל הרווחנו אחד את השני", הוא מספר. "במקום ללמוד לרקוד היינו יושבים בהפסקות ומנגנים פסנתר וגיטרה. אף אחד לא הבין מה עובר עלינו ולמה במקום ללמוד פסדובלה אנחנו שרים, אבל אנחנו הבנו טוב מאד. אחרי שסיימנו את התכנית נפגשנו באולפן של תומר בירן והקלטנו יחד את "Hero". זה שיר מאוד מיוחד. על מישהו שכל ספינותיו התרסקו בים ובלית ברירה, השאירו לו רק את עצמו לאהוב. זה שיר על התקווה הקטנה שצומחת מתוך החלל שהשאירה הריקנות בכל אחד מאיתנו. שיר עלינו".

בדרך חדשה. מיקי גבע (צילום: שי אוחיון)