עד סוף המירוץ: אריק איינשטיין הלך לעולמו

איינשטיין, מהיוצרים והזמרים המשפיעים בתולדות המוזיקה הישראלית, הלך לעולמו לאחר שעבר אירוע לב והוא בן 74

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

הזמר אריק איינשטיין הלך היום (שלישי) לעולמו לאחר שעבר אירוע לב. בשעה 19:00 הובהל הזמר לבית החולים איכילוב בתל אביב במצב קשה, ונשלח לסדרת בדיקות בחדר המיון. חבריו, מוני מושונוב, שלום חנוך וצבי שיסל, ובני משפחתו התקבצו סביב מיטתו. בסמוך לשעה 22:00 הוכנס אינשטיין לחדר ניתוח כשמצבו קריטי. בשעה 23:00 נמסרה הודעה רשמית מבית החולים איכילוב שקבעה את מותו. אריק אינשטיין הוא כל מה שאנחנו לא50 דקות בגן עדן עם אריק אינשטייןפרידה אחרונה - אריק אינשטיין נזכר ב"מציצים"מיקי גבריאלוב חוזר ל"בדשא אצל אביגדור"» הסדרי הלוויה: בשעה 13:30 יוצב ארונו של אריק איינשטיין בכיכר רבין. כשעה לאחר מכן יערך טקס אשכבה במעמד ראש העיר תל אביב רון חולדאי ושרת התרבות לימור לבנת. בטקס יקחו חלק גם אמנים ששמם עוד לא ידוע. הלוויתו תתקיים בבית העלמין טרומפלדור בתל אביב בשעה 15:30. רחוב טרומפלדור ייסגר משעה 15:00 ועד סיום ההלוויה, כמו כן הרחובות: חברון, אידלסון, צומת בוגרשוב, פינסקר, ברוק, בר כוכבא וברנשטיין הכהן ייסגרו לתנועה ולא תתאפשר הגעת כלי רכב לאזור.

איינשטיין הוא אחד הזמרים הגדולים והמשפיעים בתולדות הרוק הישראלי. לאורך השנים הוציא עשרות אלבומים ושיתופי פעולה, ויצר כמה מן הקלאסיקות הגדולות שבזמר הישראלי. יחד עם זאת, מראשית שנות ה-80 ועד היום, סירב להופיע בפני קהל, והתרכז בהקלטת אלבומים. את דרכו האמנותית התחיל בלהקת הנח"ל. אחרי השחרור הופיע עם להקת "בצל ירוק", בה היו חברים גם אורי זוהר, חיים טופול ואחרים. ב-1960 הוציא אלבום סולו ראשון שכלל ארבעה שירים בלבד, ובין השנים 64' ל-66' היה חבר בלהקת "שלישיית גשר הירקון" יחד עם בני אמדורסקי ויהורם גאון. השלושה זכו להערכה והצלחה גדולה. לאחר שהוציא אלבום סולו ראשון בשנת 66', "שר בשבילך", חבר לשמוליק קראוס וג'וזי כץ להקמת שלישיית "החלונות הגבוהים". יחד יצרו להיטים גדולים כמו "יחזקאל", "אינך יכולה" ו"זמר נוגה". ב-68' הוציא אלבום סולו שני, "מזל גדי", ששיריו הולחנו על ידי שלום חנוך. במקביל החל לעבוד עם חבורת לול המפורסמת: שלום חנוך, יעקב רוטבליט, צבי שיסל, יהונתן גפן ואחרים. לימים הוציאו ביחד את הסרט "שבלול", תוכנית טלוויזיה ואלבום שכלל את הלהיטים: "מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר", "מה שיותר עמוק יותר כחול" ו-"למה לי לקחת ללב". איינשטיין זכה להצלחה רבה ונבחר לזמר השנה של שנת 70' במצעד הפזמונים העברי של גלי צה"ל.בשנת 73' הוציא את האלבום "ארץ ישראל הישנה והטובה", צעד שמסמל את סוף תקופת הרוק של איינשטיין. האלבום כלל חידוש שירים עבריים מימי ראשית היישוב ועד פזמונים משנות ה-50. החל משנות ה-90' החל להמעיט בפעילות המוזיקלית והרבה להסתגר עם משפחתו, בהדרגה גם הפסיק להופיע. הוא התרכז בהקלטת אלבומים, וכן הוציא קלטות וידאו לילדים. בשנת 2000 הקליט עם אביב גפן את הלהיט "יומן מסע", ומאז ועד היום הוציא שלושה אלבומים: "שמש רטובה", בו שיתף פעולה עם יוצרים שונים, "שתי גיטרות בס תופים" ו"כל הטוב שבעולם".

כתבות מומלצות

המכללה האקדמית הדסה בירושלים, ב-2020. לדברי פרופ' חנה הרצוג, "נשים הן הנפגעות העיקריות מהתקנונים"

במסלולים לחרדים במוסדות אקדמיים דורשים מנשים לבוש צנוע

"כמו במזון, הכליות מפקחות על מצב המים ומווסתות את ריכוזם של החומרים השונים בתוכם"

כמה זמן עובר מהרגע ששותים ועד שמשתינים?

נעל שנמצאה בחפירות. החוקרים משתמשים בשיטות ובכלי עבודה מעולם הארכיאולוגיה

נעלי ילדים וכלי אוכל נמצאו בבונקר של מפקד מרד גטו ורשה אנילביץ'

שר הביטחון בני גנץ וסגן הרמטכ"ל הרצי הלוי (במרכז), בסיור במרחב התפר בשומרון, באפריל. הכרחי כי מינוי הרמטכ"ל ישקף התאמה מרבית בין הדרך שיתווה לצבא ובין השקפת העולם של הדרג הפוליטי

אין סיבה להצטדק. מינוי הרמטכ"ל הוא הליך פוליטי מובהק, וזה הכרחי

בן עמי ומנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק. באופן אבסורדי, ככל שחדר המזוודות האבודות יהיה עמוס יותר כך ייטב עם פרנק

לישראל אין פתרון. עכשיו זה בטיסות, מחר - חכו ותראו