ג'וני מאר יוצא נגד ספוטיפיי

גיטריסט הסמיתס לשעבר הצטרף למחאותיהם של תום יורק ודיוויד בירן נגד שירות המוזיקה הפופולרי, וטען כי "הוא מכשיל להקות חדשות"

משה קוטנר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה קוטנר

אל האמנים שיוצאים נגד שירותי הסטרימינג של “ספוטיפיי” ודומיהם, מצטרף כעת גם ג’וני מאר, לשעבר גיטריסט הסמיתס. קדמו לו תום יורק שהודיע על הוצאת המוזיקה של רדיוהד משירותי הסטרימינג במחאה, ודיוויד בירן, שהזהיר ש”האינטרנט ישאוב את כל האנרגיה היצירתית בעולם”.

ספוטיפיי, המבוססת בשטוקהולם ובלונדון, מספקת שירות פופולרי של סטרימינג של מוזיקה. המחאה סביב השירות היא על סכומי הכסף הזעומים שמגיעים לאמנים, במיוחד הצעירים שבהם, שחלק מתמלוגיהם גם מקוצץ על ידי חברות התקליטים - גם כשאלה זוכים לפופולריות גדולה בקרב משתמשי השירות. שירות ספוטיפיי אינו ניתן לשימוש בישראל, למרות שניתן לעקוף זאת באמצעים שונים.

ג'וני מאר. "אין משהו שיותר מנוגד לפאנק-רוק מאשר ספוטיפיי"

מאר אמר למגזין "אנ-אם-אי" כי "אני לא יכול לחשוב על משהו שיותר מנוגד לפאנק-רוק מאשר ספוטיפיי. זה מכשיל להקות חדשות, והמצב שתום יורק ובק ביקרו גורם לחברות התקליטים של שנות השבעים להיראות כמו עסק משפחתי”. כמו האמנים האחרים שביקרו את ספוטיפיי, גם מאר מודה שאין לו מודל חלופי לשירות.

מנגד, אמנים כמו דייב סטיוארט מלהקת יוריתמיקס ודייב אלן מגנג אוף פור דיברו בעד הדרך שאליה מובילה ספוטיפיי וקראו לאמץ את הקידמה שהיא מייצגת. ספוטיפיי עצמה פתחה אתר מיוחד שבו היא מפרטת את צורת התשלום שלה לאמנים, כחלק מההסברה שלה בתגובה לביקורת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ