בית המשפט קבע: אייל גולן יבצע עבודות שירות בבית אבות

לפי פרטי הסדר הטיעון, גולן ירצה ארבעה חודשי עבודות שירות בבית אבות, ישלם קנס בסך 75,000 שקלים וחברת ההפקות שלו תשלם קנס בסך 100 אלף שקלים

דפנה ארד
דפנה ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דפנה ארד
דפנה ארד

בית משפט השלום בתל אביב אישר את הסדר הטיעון בפרשת העלמת המסים של הזמר אייל גולן וחברת ההפקות "ליאם הפקות בע"מ" שבבעלותו. לפי פרטי הסדר הטיעון, גולן ירצה ארבעה חודשי עבודות שירות בבית אבות, ישלם קנס בסך 75,000 שקלים וחברת ההפקות שלו תשלם קנס בסך 100 אלף שקלים. בנוסף, השופטת לימור מרגולין־יחידי, קבעה כי על גולן יוטל גם עונש מאסר על תנאי של 15 חודשים, למשך שלוש שנים. על אריק בן משה וגולן שרעבי, מנהלי חברת "ליאם הפקות בע"מ, הוטלו 9 ו-8 חודשי מאסר בפועל, בהתאמה, לצד קנסות, ומאסר על תנאי.

לפי השופטת, "יש משמעות לעצם ההודיה ולהרשעתו של גולן, מבחינת קידום המאבק בעבריינות מס וההשלכות ההתרעתיות שעשויות להיות להליך על הציבור בכללותו בשל ההד הציבורי שניתן לכך. עם זאת, אינני מתעלמת מכך, שעונש שנתפס כמקל מדי עלול חלילה לפגום באפקטיביות של אותן השלכות ציבוריות הרתעתיות"ץ

אייל גולן מגיע לבית המשפט, היוםצילום: תומר אפלבאום

ההסדר שגיבשו נציגי רשות המסים עם פרקליטיו של גולן - יעקב וינרוט, עמית חדד ודובי וינרוט – שם סוף לפרשה שבה גולן הואשם בהעלמת הכנסות של 2.6 מיליון שקל וניכוי חשבוניות מס פיקטיביות, לאחר שנעצר בינואר 2011 בתום חקירה של רשויות המס. במאי האחרון הוא הודה והורשע בביצוע עבירות מס.

פרקליטו של גולן, עורך הדין יעקב וינרוט, טען כי עם גילוי העלמת הכספים גולן "פתח באופן מיידי בפעולות לתיקון המצב שכללו שיתוף פעולה מלא עם היחידה החוקרת והסרת המחדלים שלו ושל החברה".

בכניסה לדיון בבית המשפט אמר גולן לכתב ערוץ 2 כי אינו מבין את הנוכחות התקשורתית הניכרת בבית המשפט: "בימים קשים כאלה מה שאייל גולן קיבל מעניין מישהו בכלל? יותר מעניין שהחיילים שלנו ישובו בשלום ושהפצועים יחלימו במהרה, חוץ מזה לא מעניין כלום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ