שיר ראשון של בוב דילן מתוך אלבום חדש נוסף של גרסאות כיסוי לקלאסיקות אמריקאיות

האלבום, "Triplicate", יכלול שלושה דיסקים, וייצא בסוף מארס

איתמר זהר
איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בוב דילן
בוב דילןצילום: TORSTEN BLACKWOOD/אי־אף־פ
איתמר זהר
איתמר זהר

בוב דילן ממשיך בסדרת האלבומים שבהם הוא מחדש קלאסיקות אמריקאיות. אלבומו החדש, "Triplicate", שייצא ב–31 במארס יכלול גרסאות כיסוי ל–30 שירים. השיר הראשון מתוכם יצא השבוע. זהו "I Could Have Told You" שביצע במקור פרנק סינטרה ב–1954.

זהו האלבום השלישי בסדרת האלבומים שבהם דילן, בן 75, שר גרסאות מחודשות לשירים שהתפרסמו בעיקר בביצוע פרנק סינטרה. הראשון, "Shadows in the Night", יצא ב–2015. השני, "Fallen Angels", יצא בשנה שעברה.

כל אחד מהדיסקים של האלבום החדש והמשולש נושא שם משלו: "'Til The Sun Goes Down" הוא הראשון ואחריו באים "Devil Dolls" ו"Comin' Home Late". בין השירים שיהיו בהם נמנים "September of My Years", "Day in, Day Out" ו"Here's that Rainy Day".

בדצמבר האחרון הוענק לדילן פרס נובל לספרות. הוא לא בא לטקס שהתקיים בשטוקהולם בנימוק שיש לו התחייבויות קודמות. האקדמיה השוודית למדעים כתבה בין השאר שהוא זכה בפרס משום "שהקדיש את עצמו, את גופו ונפשו, למוזיקה הפופולרית של המאה ה–20. החריזה שלו היא אלכימיה שממרכיביה נוצרו חומרים חדשים. איש צעיר עם גיטרה התיך זו בזו את שפת היום יום ושפת התנ"ך. בבת אחת השירה המוכרת בעולם הפכה אנמית. כותבי השירה עד אז נדמו כמשתמשי אבק שריפה בעידן שאחרי גילוי הדינמיט. דילן השיב לשירה את עכשוויותה. לא לשיר על הנשגב והנצחי אלא על היומיומי. כאילו האורקל מדלפי שמקריא את חדשות הערב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ