שדרן הרדיו בועז כהן התפטר מ-88FM אחרי 16 שנים

כהן המשיך לשדר בתחנה לאחר מעברה לתאגיד השידור הציבורי "כאן". גורמים בתחנה הבהירו כי התפטר בשל התערבות בתוכניות שאותן ערך והגיש

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתי שטרן
איתי שטרן

בועז כהן, ממגישיה ושדריה הוותיקים של תחנת 88FM, פורש ממנה לאחר 16 שנים. בהודעה שפרסם כהן הלילה (חמישי) בעמוד הפייסבוק שלו כתב "הודעתי היום על התפטרותי מהתחנה. תודה לכם על 16 שנים של האזנה. אוהב אתכם מאד". הודעת ההתפטרות זכתה לתגובות המומות ועצובות מצד מאזינים ותיקים, שביקשו למחות על שינוי אופיה של התחנה מאז שעברה לידיו של תאגיד השידור הציבורי "כאן". כהן עצמו נמנע מלהסביר את סיבת העזיבה אך גורמים בתחנה הבהירו כי זו נבעה מהתערבות בעריכת התוכן של התוכניות אותן הגיש.

בועז כהןצילום: אילן בשור

עם המעבר של 88FM מרשות השידור לתאגיד השידור הציבורי חלו מספר שינויי עומק בתחנה. בין השאר נפתח מאבק מצד מאזיניה הוותיקים שטענו כי המארז המוזיקלי והתוכני שלה השתנו מקצה לקצה, תוך שימת דגש על התמסחרות יתר. הטענות הרמות ביותר הופנו למנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, על כך שניסה להפוך את 88 לתחנה תואמת גלגלצ, תוך שימת דגש על פיקוח בנוגע לרשימות ההשמעה שהיו עד לאותה התערבות, בעלי מאפיינים אלטרנטיביים במובהק. כהן, שנודע ברשימות השמעה עצמאיות ומקוריות שהיה בוחר בעצמו, נאלץ ליישר קו עם ההנהלה החדשה, עד שמאס בכך והודיע הלילה על עזיבתו.

משמר 88FM, קבוצת מאזינים ותיקה של התחנה שהתאגדה נגד שינויים אלו, הגיבו בתקיפות על הודעת ההתפטרות של כהן. "התפטרותו של בועז כהן מכאן88 היא שלב נוסף בהרס התחנה האהובה שלנו", נכתב בהודעה רשמית מטעמם. "בועז היה הסמל של 88FM בפרט ושל השידור הציבורי החופשי בכלל: אוהב מוסיקה אמיתי, בעל טעם מעולה, רגישות גבוהה ויכולת יוצאת דופן לגעת במאזיניו בדרך בלתי אמצעית. לא היה לו שום סיכוי להביע את עצמו ולזכות בחופש האמנותי הנדרש תחת הדיקטטורה הדורסנית של מנהל גלגלצ לשעבר אלדד קובלנץ, שהפך את כאן88 למגרש המשחקים הפרטי שלו ועושה בה כבתוך שלו, ללא התחשבות מינימלית ב-300 אלף מאזיני התחנה".

העיתונאי ומבקר המוזיקה אבישי מתיה, שהביע באחרונה התנגדות תקיפה לשינויים בתחנה, אמר ל"הארץ" כי "מוזיקה היא אהבה. מוזיקה היא תשוקה. ועריכה מוזיקלית היא אמנות. אי אפשר לערוך מוזיקה באמצעות מחשב או בעזרת טבלאות. אי אפשר לדרוס ולהשפיל אנשים טובים שאוהבים מוזיקה. ואי אפשר לנצח את הרוח החופשית שלהם. נדמה לי שבועז כהן חושב כמוני".

כהן הצטרף ל"קול ישראל" בשנת 2001 אז החל להגיש תוכניות דוגמת "רדיו פרטי", "הנוסע השמיני" ואחרות. עם זאת, תוכניתו המיתולוגית וזו שככל הנראה תיחקק על שמו היתה "רוקר טוב", שאותה הגיש מדי בוקר ב-88FM. בתוכנית הגיש כהן רצועות ושירי רוק מגוונים מהארץ ומהעולם. לצד תוכנית הבוקר הגיש כהן גם תוכנית לילה שצברה אהדה רבה בשם "פרוגרסיב וחיות אחרות". ב-14 במאי 2017 שידר כהן את התוכנית האחרונה בתולדות קול ישראל כשמיד בסופה, בחצות, הופסקו השידורים.

מכאן בהרצה נמסר: ״אנו מודים לבועז על עבודתו המקצועית ותרומתו לכאן 88, מאחלים לו הצלחה רבה בהמשך הדרך ומקווים כי דרכינו יצטלבו בעתיד״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ