"אלומות של אור": שיר חדש לאהובה עוזרי

למרות מאבק ממושך במחלה קשה, המוזיקאית אהובה עוזרי לא רק שמרה על שמחת חיים יוצאת דופן, אלא המשיכה לכתוב ולהקליט. שנה לאחר מותה יוצא קליפ ראשון מפרויקט עליו עבדה יחד עם שאול בסר

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המוזיקאית אהובה עוזרי מנגנת והזמר שי צברי שר ברקע
צילום: מעיין קאופמן
עכבר העיר

כמעט שנה עברה מאז מותה של אחת המוזיקאיות הייחודיות ביותר שיצרו כאן. מאהובה עוזרי נפרדנו בקול בכי רם ובכאב גדול, לאחר שהמחלה הארורה ההיא שוב לא הרפתה ממנה. הפעם הזאת עוזרי הפסידה, וגם אנחנו. היא הייתה פורצת דרך יחידה בדורה, מוזיקאית מוכשרת, אישה אמיצה, עם אמירות ונוכחות בלתי ניתנות להתעלמות שהתחילה את דרכה בתקופה שנשים היו רק קול יפה. גם אותו היא איבדה אחר כך במאבק הבלתי נגמר שלה לחיים, אבל תמיד שמרה את ידה על העליונה, וידעה להתגבר על קשיים כאלה ברוחה הגדולה. היא נתנה לאחרים לשיר בשבילה ולבולבול-טרנג להביע את קולה. היא לא הפסיקה לכתוב, גם כשלא ידעה אם תוכל לעלות לבמה שוב, וכך, שנה אחרי שאיבדנו אותה, זכינו לשמוע את אהובה עוזרי שרה לנו ממרחקים.

» היי שלום אור הגנוז: פרידה מאהובה עוזרי
» כל הופעות חו"ל שמגיעות לארץ
» לוח הופעות היום

» מדור מוזיקה עכבר העיר

הבוקר (יום ראשון, 10 בדצמבר) רואה אור שיר חדש, "אלומות של אור", אותו כתבה יחד עם שי צברי, בהפקתו של שאול בסר. "למרות ששנה עברה לפעמים אני עדיין פוגש אותה", מגלה צברי. "אני שר שיר שלה, מסובב את הראש לרגע, והנה היא שם יושבת על הבמה מנגנת בריכוז, תמיד מחייכת, מניפה את הידיים, מאושרת. היא הייתה שם גם כשהקלטנו את 'אלומות של אור', כששאול בסר ואני שאלנו את עצמנו מה היא הייתה אומרת ואיך היא הייתה רוצה שזה יישמע (אהובה הייתה קפדנית ודעתנית בענייני שירה כמו שרק זמרים ענקיים יודעים להיות). אני לא יודע אם הצלחנו, אבל אני יודע שהיו כמה רגעים שבהם כשעצרנו את ההקלטה נשארנו שנינו בשתיקה מהורהרת, ובשקט הזה כל מה שהדהד היה אהובה והגעגוע הגדול שלנו אליה".

"עוד לפני שיצא האלבום 'מעלי דממה' אהובה כבר התחילה להביא חומרים לאלבום חדש", מספר בסר. "מהר מאוד התחלנו להקליט. בשבוע האחרון אצלה בבית החולים, עוד דיברנו (אהובה כתבה ואני דיברתי) והעלינו מחשבות מי הזמרים שישירו ועל איך היא רוצה שהשירים יהיו ויישמעו. השיר הזה הוא הראשון שיוצא מהירושה הענקית הזאת שאהובה השאירה. אחריות עצומה ולפעמים קושי גדול לעשות את האלבום הזה בלעדיה. ויחד עם זה הנוכחות שלה בחיי כה חזקה שלפעמים זה באמת מרגיש שהיא עובדת ונמצאת ביחד איתנו עם שמחת החיים, ההומור ותחושת הניצחון שתמיד ליוותה אותה. בהקלטות של שי ליוותה אותנו הנוכחות חזקה של השבועות האחרונים עם אהובה בהופעות האחרונות ובבית החולים, המילים קיבלו משמעות אחרת".

חסרה עד מאוד. אהובה עוזרי ושי צברי עם "אלומות של אור":

קרדיט: נענע דיסק - NaNa Disc

כתבות מומלצות

ברופי בבית המשפט. הרעיפה שבחים על בעלה ועל החיים שבנו יחד

היא כתבה את המדריך "איך לרצוח את בעלך". ואז בעלה נרצח

רחוב פינסקר
בתל אביב, גלויה
מ— 1940 לערך.
עיר שדיברה יידיש
ובעיקר ספרה
ביידיש

ספר הזיכרונות שהותיר אחריו חושף כישרון מפתיע של סופר גדול

בן סלמאן וארדואן בג'דה שבסעודיה, באפריל. המשבר העמוק נשכח

המשבר הכלכלי מכופף את האידיאולוגיה של ארדואן

רינאוי-זועבי

טירללת מדינה שלמה, את צריכה לענות. "צודק, אבל אני מנתקת"

סטיב קר

צפיתי בו רועד וניסיתי להיזכר אם היה כאן משהו דומה. לא הצלחתי

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?