"רדיוהד": לא הגשנו תביעה נגד לנה דל ריי

הזמרת כתבה שלשום בטוויטר כי חברי הלהקה תבעו אותה בטענה שהשיר שלה "Get free" הועתק מ"Creep". לדברי "רדיוהד", הם רק ביקשו שתיתן להם קרדיט

איתמר זהר
איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תום יורק, סולן "רדיוהד"
תום יורק, סולן "רדיוהד"צילום: Amy Harris/אי־פי
איתמר זהר
איתמר זהר

חברי להקת "רדיוהד" מכחישים שהגישו תביעה נגד לנה דל ריי בטענה שהשיר שלה "Get free" הועתק משירם "Creep".

הזמרת כתבה שלשום (שני) בטוויטר: "הסיפור על התביעה הוא אמיתי. אף שאני יודעת שלא לקחתי השראה מ'Creep', הצעתי להגיע לפשרה שבה אתן ללהקה 40% מהתמלוגים בחודשים הקרובים. הם התעקשו על 100% מהתמלוגים. עורכי הדין שלהם סירבו להתפשר, אז ניאלץ להכריע את הדיון בבית המשפט".

כעת אומרים נציגי וורנר/צ'אפל, חברת התקליטים של "רדיוהד", כי הדבר אינו מדויק. "ניהלנו מגעים מאז אוגוסט עם מנהליה של לנה דל ריי", אמרו ל"גרדיאן", "הבהרנו להם שלדעתנו יש בשיר שלה אלמנטים מוזיקליים זהים לאלה של 'רדיוהד' וביקשנו שייתנו קרדיט לכותבי Creep". לדבריהם, הם לא הגישו תביעה נגד דל ריי ולא התעקשו על 100% מהתמלוגים.

חברי "רדיוהד" מכירים מקרוב את ההאשמות על גניבה מוזיקלית. אחרי שיצא ב-1992 "Creep", הסינגל הראשון שלהם, תבעו אותם אלברט המונד ומייק הייזלווד בטענה שהעתיקו אותו מהלהיט "The Air That I Breathe" של "ההוליס" מ–1974. חברי "רדיוהד" נאלצו להגיע להסכם עם המונד והייזלווד, שבעקבותיו צורפו לרשימת מחברי "Creep" והם מקבלים ממנו תמלוגים ממנו עד היום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ