סולן ג'ת'רו טאל יתרום מהכנסות הופעותיו בישראל לקרן החדשה

"מאמין שהדבר יספק תקווה לדור הצעיר", כתב איאן אנדרסון, מנהיג הרכב הרוק הבריטי על בחירתו לתרום פעם נוספת את הכנסות הופעותיו בישראל לגופים התומכים בדו-קיום יהודי ערבי

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
להקת ג'ת'רו טאל (אנדרסון במרכז). הקרן החדשה לישראל הודתה לו בחום
להקת ג'ת'רו טאל (אנדרסון במרכז). הקרן החדשה לישראל הודתה לו בחוםצילום: Latam Windsor
איתי שטרן
איתי שטרן

איאן אנדרסון, סולן להקת הרוק הבריטית ג'ת'רו טאל, הודיע כי יתרום את ההכנסות משלוש הופעותיו האחרונות בישראל לארגון "שתיל", הזרוע הביצועית של הקרן החדשה לישראל, ולקרן "פוליפוני" הפועלת לקידום זכויות אדם וחיים משותפים בין יהודים לערבים. "אני מאמין שהדבר יספק תקווה לדור הצעיר ולממש ערכים של חיים משותפים", מסר מנהיג ההרכב הוותיק בהודעה מטעמו. התרומה ל"שתיל" ולקרן החדשה לישראל, צוין שם, תינתן כחלק מתמיכתו בזכויות אדם, ותרומתו לקרן פוליפוני תינתן על רקע פעילותה לחיבור בין יהודים וערבים בישראל באמצעות מוזיקה קלאסית.

אנדרסון, הנודע בנגינת החליל הייחודית שלו, כשהוא עומד על רגל אחת, נמצא בעיצומו של סיבוב הופעות עולמי לציון 50 שנה להקמת הלהקה ויופיע הערב (ראשון) בבנייני האומה בירושלים. אתמול הופיע בהיכל התרבות בתל אביב וביום חמישי שעבר הופיע במרכז הקונגרסים בחיפה.

מנכ"ל הקרן החדשה לישראל, מיקי גיצין, אמר בתגובה "אנחנו שמחים ונרגשים לקבל את תרומתו של איאן אנדרסון, יחד עם קרן פוליפוני, ומודים לו על כך בחום. התמיכה שלו בעבודה שאנחנו עושים היא הצהרה חשובה של אמן בין-לאומי, ומראה על מחויבות עמוקה. אנחנו מעודדים עוד אמנים בין-לאומיים להגיע לישראל, לרגש את הקהל הישראלי ולתרום לפעילות למען זכויות אדם, שוויון ודמוקרטיה".

מתוך הופעת הלהקה בתל אביב

אין זו הפעם הראשונה שבה אנדרסון נוקט בגישה זו ותורם את הכנסות מופעיו הרבים בישראל לגופים התומכים בדו-קיום יהודי ערבי. גם ב–2010, אף שקיבל דרישות BDS לביטול הופעתו, הצהיר כי הוא מעדיף לקיימה כסדרה ולתרום את ההכנסות לגופים אזרחיים המקדמים ערכי שלום ואחווה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ