יגאל בשן הובא למנוחות, מאות חלפו על פני ארונו

מאות אנשים הגיעו להלווייתו של המוזיקאי, ששם קץ לחייו ביום ראשון. מוקדם יותר הגיעו יותר מאלף איש לתיאטרון הבימה כדי להיפרד מהזמר והמלחין. "נמשיך להשמיע את יצירותיו וקולו למען הדורות הבאים", אמר אהרון פררה

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלמנתו של בשן, מיקה, ובתו אלינור, בטקס ההלוויה הנערך עתה
אלמנתו של בשן, מיקה, ובתו אלינור, בטקס ההלוויה הנערך עתהצילום: מוטי מילרוד
איתי שטרן
איתי שטרן

הלווייתו של יגאל בשן התקיימה בבית העלמין קריית שאול, בנוכחות מאות אנשים, ביניהם אמנים ויוצרים. מוקדם יותר היום הגיעו יותר מאלף איש לתיאטרון "הבימה" כדי להיפרד מהמוזיקאי, ששם קץ לחייו ביום ראשון. ארונו של הזמר הוצב באולם רובינא, ואותו ליוו ארבעה חברים ומכרים של בשן, שהתחלפו מדי כמה דקות. עם האמנים שהגיעו לחלוק לו כבוד אחרון נמנו תיקי דיין, טוביה צפיר, טמירה ירדני, אלי דנקר, שלמה ארצי, שלומית אהרון, ששי קשת, יונה אליאן, רבקה מיכאלי, אהרון פררה, שולה חן, ניצה שאול ורבים נוספים. מיקה בשן, אלמנתו של הזמר, עמדה בשולי הבמה ולמרגלות הארון וקיבלה את ניחומיהם של הבאים.

טקס האשכבה נפתח בדבריו של יואב גינאי, שציטט את השיר "מי יודע מה יהיה", אותו כתב והלחין בשן. בין מילות השיר, מצמררות במיוחד היו, "מי יודע מה זה טוב / שיביא לי שילחש לי / שיפגע בי כמה שיותר קרוב / מי יודע לאהוב / שישלח לי ושיסביר לי / למה לפעמים כואב כל כך לחשוב".

טקס הלוויה של יגאל בשן בקרית שאולצילום: מוטי מילרוד
יגאל בשן מובא לקבורה בקרית שאולצילום: מוטי מילרוד
בני המשפחה של יגאל בשן בזמן הלווייה: בנו אורי, אלמנתו מיקה ובתו אלינורצילום: מוטי מילרוד

רבקה מיכאלי ספדה לבשן גם היא ואמרה: "כאשר מיקה (אלמנתו של בשן, א"ש) פנתה אלי וביקשה אותי לעמוד כאן עם מותו של יגאל ידעתי שזה לא נכון ולא צודק ולא בסדר. אני מבוגרת בלמעלה מעשור מיגאל. הוא איש שזכה לחסד, אהבה, כישרון, ילדים ועדיין יש לו מה לומר. והוא איננו". מיכאלי הקריאה את השיר "מוקיון" שכתב רוני סומק: "כשאני יורד מהבמה, הציפור שבי נודדת לה לאיטה, היא נבלעת כמו איבדה, בתוך החושך את מקור אושרה".

אלינור בשן, בתו של בשן, ספדה לו ונזכרה כמה קשה היה לה להימנע מלהתפאר באביה כשהיתה ילדה: "מסתבר שקשה להפריד את יגאל בשן מאבא שלי. אני סופגת את כל הסיפורים והחום מכם ונזכרת במה שאולי שכחתי. הוא היה איש מרגש שחצה דורות ופילח לבבות ונגע בכל כך הרבה אנשים עם הסיפורים המסופרים, הארוכים, שכולם רצו לשמוע עוד מהם עם המלודיות הקליטות ואוסף הבדיחות והרצון לעזור והעניין האמיתי שהיה לו בכל מי שפנה אליו. הוא היה נדיב. נדיב באהבה. אני אוהבת אותך אבא שלי. אתה חסר לי כבר הרבה זמן ותחסר לעולם".

"קשה מאוד להספיד חבר. קשה עוד יותר להספיד חבר שהיה כבן משפחה", אמר אהרון פררה שהזמין לבמה לצדו את אבי דור, חברו להרכב "הופה היי". "היה לי קל יותר אם ליגאל היה לב פחות מכיל. פחות רחב. פחות עוטף ואכפתי. אילו היה שואל לעיתים רחוקות יותר איך הילדים, מה שלום אמא ואיך ברדיו? כשיגאל פרש את חסותו זה היה עם מוטת כנפיים מחבקת, טוטאלית, כמו שרק הוא ידע.

"מי שהכיר והוקיר את יגאל מאחורי הקלעים, יסכים איתי שאת ההופעה הכי טובה שלו, קיבלנו מאחורי הקלעים. יש לי בארנסל בשם מאות סיפורים. הגענו להופעה בטבריה, אבי ואני נכנסו לאולם ויגאל מביט בילד מצוברח. הילד אמר שאין לו כסף ללכת להופעה. 'גש הביתה ותביא את כל המשפחה'. בסוף ההופעה צייד אותם בפוסטרים ובהופעות של המופע. זה יגאל. התברכתם באבא, סבא ובעל מדהים, יחיד ומיוחד במינו שאת יצירותיו וקולו נמשיך להשמיע למען הדורות הבאים. לעולם תהיה ציפור קטנה בליבי. בליבנו".

פדי ייטב, מנהלו האישי וחברו הקרוב של בשן אמר: "דיברנו על מופע גדול שנארגן לך והנה אנחנו כאן במופע הכי גדול. גם מי שכאן וגם מי שמאזין וגם מי שצופה. יגאל, השארת לי ציפור גדולה בלב. תישאר איתנו והשירים יישארו לעד. יהי זכרו ברוך".

ארונו של בשן בהבימה, היוםצילום: תומר אפלבאום
רבקה מיכאלי בטקס האשכבה בהבימה, היום צילום: תומר אפלבאום

בשן שם קץ לחייו ביום ראשון האחרון. אתמול אמרה אלמנתו בראיון לגלי צה"ל כי "בחמש השנים האחרונות הוא סבל מדיכאון שהתפתח כתוצאה מכאבים עזים ומתמשכים... הוא סרב לקחת כדורים חזקים. יכול להיות שזה לא היה עוזר. כשאדם בוחר את הסוף שלו - כלום לא יעזור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ